Djokja

Naast West-Java vierde ook Midden-Java haar Pausfeesten. Te Djokja hadden de Javanen de leiding. Zaterdag-avond: plechtig Lof met feestpreek van den Z.E. P. v. Driessche S.J. Zondag: plechtige Hoogmis in de open lucht op het terrein der Broeders, waar over de drie duizend Javanen en Europeanen bij tegenwoordig waren; onder de H. Mis algemeene H. Communie. Om half tien, v.m. opende de voorzitter van de K. W.['), de heer Soegiri in het Hollandsch en Javaansch de feestelijke bijeenkomst in de speelloods der Broeders. Na eenige toepasselijke Javaansche liederen, onder de begeleiding van de gamelan gezongen, sprak de heer Iskak over het leven van Pius XI, een heerlijk voorbeeld voor de katholieken van buitengewone heiligheid en werkzaamheid. Daarna gemengd koor met orchest. Vervolgens schetste de heer Dwidjasaraja, de vele tastbare resultaten, vooral voor de Missie, van de werkkracht van den jubileerenden Paus. Maandag ook hier het Paus-kinderfeest. Plechtige Hoogmis in de St. Josef-kerk. Ruim twee duizend kinderen namen aan de feestelijkheid deel. Daarna trokken allen naar de speelloods der Broeders, om in kinderlijke blijheid ’s Vaders jubeltij te vieren.

Magelang

Hier was het dubbel feest. De gouden jubilaris, de Z.E. P. W. Hellings S.J., wiens feest den 29sten September kerkelijk was gevierd, had den wensch uitgesproken, dat de verdere viering in den feestavond van 6 October zou worden opgelost. Zaterdag; Plechtig Lof met feestpreek van den Z.E. P. Sondaal S.J. Zondag: Hoogmis, een heerlijke voorstelling van Katholieke eenheid: de kerk was overvol van blank en bruin, ’s Avonds was de voor eenige jaren vergrootte kerk veel te klein! Om 7 uur n.m. feestavond in het bondsgebouw. De Z.E. P. J. ten Berge S.J., sprak over het onvergankelijke van het Pausschap en de H. Kerk en haar streven naar overbrugging der rassen- en volken-tegenstelling. Daarna werd Pater Hellings gehuldigd. De voorzitter van den K. S. 8., de heer Coenders, sprak namens de Europeanen

') Katolika Wandèwa.