woesten, als door de overstroomingen, die uitgestrekte gebieden verwoesten en aan namelooze verschrikking ten prooi geven.

Overvloedige en edelmoedige steun is noodig om de missionarissen, kloosterlingen en inboorlingen te hulp te komen, die door het geloof en de beproeving nog inniger in eenzelfde solidariteitsgevoel vereenigd worden. Het brood, dat de missionaris deelt met de arme inboorlingen, zal de band vormen van een saamhoorigheid, waaruit de moreele en maatschappelijke welvaart der naties voortkomt.

In Indië, de bakermat eener antieke beschaving, waar een nieuwe godsdienstige en intellectueele cultuur een wonderbaar volk doet rijpen, is het dringend noodig talrijke en groote kerken op te richten, waar inkeer des harten en gebed aan allerlei goede actie vruchtbaarheid brengen: nieuwe scholen, waar door de aantrekkelijkheid van het onderricht het jonge geslacht tot de waarheid van het Evangelie kan gebracht worden: weeshuizen en hospitalen, die, over de ongelukkigen de schatten der Christelijke naastenliefde uitstortend, de ongeloovigen en afgedwaalden den weldadigen en hervormenden invloed van het Christendom doen gevoelen, Heele gemeenschappen van het Hindoesche schiereiland houden sympathiek den blik gericht op onze missies, Hoe gemakkelijk zou het zijn die lieden te winnen, als het aantal missionarissen en de middelen waarover deze beschikken in evenredigheid waren met de nooden dezer volkeren!

Belangrijke hulpbronnen zijn eveneens een vereischte voor Afrika, niet meer het duistere werelddeel zooals men voorheen placht te zeggen, maar een land waar het licht straalt door de herauten van het Evangelie in bijna alle gebieden ontstoken.

Krachtens de nieuwe schoolwetten door de gouverneurs der Koloniën ingevoerd, is het den missionarissen daar niet meer geoorloofd in eenvoudige hutten van hout of leem school te houden: maar van het eene uiteinde van het werelddeel tot het andere moet een ontelbaar aantal scholen gebouwd worden, die door de duurzaamheid der bouwmaterialen, de hygiënische inrichting der gebouwen en de ontwikkeling der leermeesters in alle opzichten beantwoorden aan de nieuwe wettelijke bepalingen.

Dit alles roept om overvloedigen steun, eischt de opleiding van onderwijzers en onderwijzeressen, opdat de Katholieke scholen