Huidziekten komen ontzettend vaak voor als gevolg van groote onzindelijkheid; zeep is hier onbekend.

In de geheele onderafdeeling Kwantan zijn 4 lepralijders.

Door verslaggever werd, op een patrouilletocht, in de kampongs Djakei Sirassa een opvallend groot aantal gevallen van struma waargenomen (naar schatting 'ƒ3 deel der bevolking).

RESIDENTIE SUMATRA'S OOSTKUST.

De gezondheidstoestand was alles bijeengenomen zeer bevredigend. Van bepaalde epidemieën bleef het gewest verschoond.

Gedurende de eerste vier maanden van het verslagjaar hebben zich in verschillende plaatsen gevallen van cholera voorgedaan; het aantal sterfgevallen was echter alleen in de afdeeling Langkat eenigszins belangrijk nl. 52.

Gevallen van typhus en pokken werden het geheele jaar door nu hier, dan daar geconstateerd.

Lepra komt in het gewest veel voor; Het leprosen-asyl te Laoe Simomo, afdeeling Simeloengoen en Karolanden, kon slechts met moeite in stand gehouden worden ondanks eene Gouvernementshulp van ƒ 2500.— (Gouvernements besluit van 12 September 1908 No. 11). Op ultimo December 1908 waren er 130 lijders.

In Augustus 1908 openbaarde zich in vrij hevige mate beri-beri in 's Lands gevangenis te Tandjong Balei; onder de talrijke preventieven maakte die ziekte vele slachtoffers.

De onderhandelingen met het Planters-Comité over de oprichting van een behoorlijk quarantaine-station hebben nog niet tot een bepaald resultaat geleid, wat een gevolg is van de noodzakelijke medewerking van het Opperbestuur en den begrootings-wetgever voor de tot stand koming van de, als voorwaarde door het Planters-Comité gestelde, wijziging der Quarantaine-bepalingen en wat daarmede in verband staat.