ping en het gebruik wordt gepeld en dagelijks katjang idjoe krijgen, trad beri-beri op. Eigenaardig is het, dat de ziekte niet gezien werd bij de Arabieren, hoewel deze dezelfde houten loodsen als de Chineezen bewonen, denzelfden zwaren arbeid verrichten en ongeveer op dezelfde wijze gevoed worden. Behalve koorts en beri-beri kwamen verwondingen van meer of minder ernstigen aard en bij de Chineezen ook vele beenzweren voor.

Kwala Simpang. Bevolkingssterkte van Tamiang: Maleiers ± 11000, Atjehers (mannelijke) ± 1000, Chineezen + 450.

De loeide, sedert een jaar hier geopende rubberondernemingen „Soengei Lipoet" en „Taming" werken respectievelijk met ± 100 en 125 Javanen.

De regenval bedroeg 1920 m.M. in 116 regendagen.

De gezondheidstoestand was zeer goed. Epidemieën kwamen niet voor. Alleen valt het optreden van een acute buikziekte in April en later in Juli en October te vennelden. Het aantal aangetaste personen was klein; voor het bestaan van cholera konden geene bewijzen gevonden worden.

Op de polikliniek kwamen van de bevolking 145 personen.

Beri-beri werd onder de vrije bevolking niet aangetroffen, evenmin lepra. Framboesia kwam bij 2 kinderen voor. Voor syphilis kwam niemand onder behandeling. 1 weemaal werd hulp verleend aan opiop hagen wegens diarrhee.

Anchylostomiasis werd niet gezien, wel daarentegen eenige malen helminthiasis. Voor slangenbeten werd een paar keer hulp verzocht; de slangen bleken niet giftig te zijn. Van besmettelijke oogziekten kwamen 5 gevallen van ophthalmia catarrhalis, en 2 van gonorrhoische conjunctivitis voor. Trachoom werd niet behandeld.

Langsa Toenong. De sterkte der bevolking is onbekend-

De regenval was 2299 m.M. in 153 regendagen.

De laagst waargenomen temperatuur bedroeg 22" C. 's morgens om 6 uur in de maand October.