Eén geval van lepra met duidelijke klinische verschijnselen kwam in observatie. Bij nog twee andere personen kon die ziekte ook met eenige waarschijnlijkheid worden waargenomen.

Twee patienten met hondenbeten werden naar het Instituut Pasteur opgezonden.

Giftige slangenbeten werden in twee gevallen met goed gevolg behandeld.

Vergiftigingen door het nuttigen van kreeften en van paddestoelen (djamoer bibik), zoomede van de bladeren van een cassavesoort (ketella djawa) werden respectievelijk bij 1, 3 en 1 persoon gerapporteerd, alle met doodelijken afloop.

Op de poliklinieken te Patjitan werden voornamelijk menschen met luetische en tropische zweren, oogziekten (granuleuse oogbindvliesontsteking en hare gevolgen), framboesia, al dan niet gepaard met beenpijnen, huidziekten als: scabies en ringworm behandeld.

Ook aan helminthiasis (spoelwormen) leden vele personen, vooral kinderen, die op de polikliniek om geneesmiddelen vroegen.

De polikliniek in de kotta, vijf maal in de week gehouden, werd bezocht door gemiddeld 60 patienten per dag op de chirurgische, en 20 op de inwendige en oogheelkundige polikliniek, terwijl totaal 1936 zieken behandeld werden.

In het ziekengesticht zijn gemiddeld per dag 54 personen (prostituées, gevangenen en vrije lieden) verpleegd.

De meest voorkomende ziekten, waarmede zij in behandeling kwamen, waren ulcera van traumatischen of van syphilitischen aard.

Ponorogo. De afdeeling Ponorogo bezit 394780 inwoners, waarvan 85 Europeanen, 393978 Inlanders en 717 Chineezen.

Gedurende de kentering kwamen onder de bevolking