Bondsvaardigheidsproeven en Nationale Vaardigheidsproeven voor de Ned, Jeugd

Kringbesturen en T.C.-leden, belast met het afnemen der Vaardigheidsproeven, worden bij herhaling verzocht van onderstaande goede nota te nemen. I. Invulling uitslagenstaten. De namen der candidaten in blokletters of met de schrijfmachine invullen. Inde kolom „hoeveel maal geslaagd” zeer nauwkeurig, aan de hand van de overgelegde diploma’s, vermelden hoevaak een candidaat in totaal is geslaagd, waarbij, zooals bekend, ook de proeven, afgelegd als adspirant-lid, meetellen. Is een candidaat b.v. twee maal geslaagd als adspirant, driemaal voor den 2den graad en wordt vervolgens voor de eerste maal inden len graad deelgenomen, dan wordt bovenstaande kolom aldus ingevuld: 6e x; le x le graad. 11. Storting van verschuldigde gelden. Men gelieve direct na het opzenden der uitsla,genstaten eventueele gelden voor adspiranten-insignes te storten, opdat alle diploma’s en insignes tegelijkertijd verzonden kunnen worden. Geen insignes worden meer verzonden, voordat het stortingsbewijs is ontvangen. 111. Zoekgeraakte insignes. Herhaaldelijk wordt ons gevraagd of verloren geraakte insignes vervangen kunnen worden. Na opzending van het bijbehoorende diploma worden zoekgeraakte insignes na storting van f 0.30 toegez,enden. IV. Prijsverhooging adspiranteninsignes. Door enorme verhooging van den kostprijs der nieuw aan te maken insignes zal vanaf 1 Januari 1941 voor de adspiranten-insignes Bondsvaardigheidsproeven f 0.25 worden gerekend. Wij doen een ernstig beroep op u om onze taak, door stipte naleving van de bepalingen en mededeelingen, zooveel mcgelijk te verlichten. VAN DE BONDSCOMMISSIE VOOR ATHLETIEK EN ZWEMMEN Het Bondsbestuur heeft besloten dit jaar geen athletiekkampioenschapswedstrijden te organiseeren. P. RIJSWIJK. H. M. A. VAN KUIPERS. Het volgend nummer van Het Turnblad No. 17 verschijnt Vrijdag 22 Augustus. Copy voor dit nummer moet, met het oog op de moeilijke verkeersomstandigheden, uiterlijk Zondag 17 Aug. in het bezit van. de Redactie zijn. Adres: Stationstraat 6, Bergen op Zoom. Deze eopy kan echter alléén worden opgenomen voor zoover er dan nog plaats is.

Mevr, Metz-Reiilmg ~\~ Op ruim 54-jarigen leeftijd is. te Leiden overleden Mevr. Johanna Ellsabeth Louise Conradina Metz geb. Reuling, echtgenoote van onzen goeden makker Ant. Metz, draagster der Medaille van Verdienste van het K.N.G.V. Ofschoon dit overlijden niet geheel onverwachts komt de zware slag, haar door het sneuvelen van haar eenigen zoon Hans toegebracht, had haar reeds zwakke gezondheid sterk aangegrepen maakt toch om de diepe tragiek, die deze oprechte en hoogstaande vriendin van het K.N.G.V. omvangen had, een schier overweldigenden indruk. Mevrouw Metz—Reuling werd den lOden Augustus 1886 geboren te Breda. Echte Brabantsche, ook naar den geest,, die haar in staat stelde zware tegenslagen met grooten moed te dragen, schoon deze haar ten slotte toch te machtig werden, bezat zij die veerkrachtige opgewektheid, die zoo kenmerkend voor haar was en die zij zoo1 vaak in gulle oprechtheid toonde als „de moeder van het Keurkorps”, een eeretitel, waar zij bijzonder fier op was en die zij ook zoo bij uitstek verdiende. Onze brave makker Ant. Metz wordt door dit overlijden opnieuw zwaar getroffen en met diepe deernis betuigen wij hem vooral onze hartelijke deelneming. Moge hij inde groote vriendschap, die allen in en velen ook buiten ons Verbond hem toedragen, eenigen troost in deze voor hem, zoo' zware stonde vinden. De nagedachtenis van zijn lieve vrouw zal ook bij ons in hooge eere blijven. Zij ruste in vrede. * Op 4 Augustus werd te Velsen de plechtige uitvaart gehouden van wijlen Mevrouw Metz.—Reuling. Er was voor deze droeve plechtigheid een overgroote belangstelling, vooral ook uit de kringen van het K.N.G.V., dat o.m. vertegenwoordigd was door de heeren Van Ekeren, Bondssecretaris en Montanjees, lid van het 8.8, Als vriend van de familie Metz werd het woord gevoerd door den heer Sommer, voorzitter der Technische Bondsbestuurderen, die met zijn echtgenoote aanwezig was, evenals mevrouw Hop, de echtgenoote van onzen Tweeden Bondsvoorzitter. Een schat van bloemen dekte de lijkbaar, waarbij een prachtigen krans van het K.N.G.V. en een fraaien tak van het Veteranenkorps, dat door zijn secretaris-penningmeester, den heer Jacobs, vertegenwoordigd was. Een diepe ontroering maakte zich van allen meester bij dit afscheid van èen hoogstaande Bondsvriendin, die voor zoo velen een toonbeeld van altijd foelangelooze, vaak moederlijke en liefdevolle belangstelling was.

R, |. C. Blom 50 jaar lid van „Olympia” Amsterdam Onze welbekende turnveteraan R. J. C. Blom, Eerelid van het K.N.G.V. en van den A.T.8., oud-voorzitter der Bonds Technische Commissie en thans trots zijn 74 jaren nog tintelend, van belangstelling voor de turnzaak, vierde op 31 Juli j.l. zijn gouden jubileum als lid van de Tumvereeniging „Olympia” te Amsterdam. Dat wil niet zeggen, dat dit Blom’s gouden tumersj übileum was, o neen, want toen Blom op 24- jarigen leeftijd in 1891 inde rijen van „Olympia” trad, had hij reeds. 8 jaren geturnd inde G.V. „Pla.to”, welke gegroeid was uit de volksklasse der Amsterdamsche Gymn. Oniderw. Vereeniging, In welke volksklasse Blom sinds 1880, dus gedurende drie jaren, zijn vroegste turnerslusten botvierde. Actief turner was hij aldus van 1880 tot 1938, dus gedurende 58 jaren, terwijl hij thans gedurende een even groot aantal jaren lid van ons Verbond is. In 1935 toegetreden tot het Veteranenkorps van het K.N.G.V., kon hij nog met gerechtvaardigden trots van zich zelf getuigen een zeer goed actief turner te zijn, maar in 1938, op 70-jarigen leeftijd dus, was hij zoo verstandig het practisch turnen inde vereeniglng er aan te geven. Op dien avond had hij nog een taak als voorturner vervuld! Gymnast bleef hij dan ook met hart en ziel. Het is gelukkig nog geen tijd een necrologie van hem te schrijven, maar in dit bestek mag toch wel verwezen worden naar zijn werk ih de Amsterdamsche Voorwerkersklasse, zijn bijzondere prestaties in, de eere-afdeeling te Parijs in 1889 en inde Olympische ploeg van 1908 te Londen. Zooals zijn naam voorkomt op den marmeren steen inde Hal te Amsterdam, zoo staat hij ook gegrift inde harten van duizenden Nederlandsche gymnasten, die met ons aan Blom hun hartelijke gelukwenschen aanbieden op zijn gouden feest als Olympiaan. J. J. Th. BAKKER. Goed nieuws van makker Hop Naar wij met groote vreugde vernemen, is de toestand van den heer Hop, Tweede Voorzitter van het K.N.G.V., thans goed vooruitgaande. Laten wij Jaopen, dat deze gunstige wending tot een spoedig algeheel herstel zal leiden. Van vele zijden uit het Verbond mochten makker Hop en zijn echtgenoote blijken van warme belangstelling ontvangen. Welgeslaagde tumdemonstralle tan de leerlingen der AmMtsscM le Groningen Op 25 Juli werd op het terrein Oosterpark te Groningen een welgeslaagde openbare les in lichaamsoefeningen gegeven aan de leerlingen der Ambachtsschool aldaar, leeraarde heer Meindersma, lid der T.C. van den. Turnkring Oost-Groningen. Dit is een uitstekende demonstratie van' alzijdige lichaamsoefeningen geworden, waaraan ongeveer 700 jongens, keurig in uniforme turnkleeding hebben deelgenomen, nadat drie maanden geleden het leervak lichaamsoefeningen aan deze school is ingevoerd. Het zal niet uitblijven of ook onze turnzaak zal hiervan rijke vruchten plukken. De heer Meindersma heeft alle eer van zijn werk.