sing uit, zoo kan men dan op den droogen weg op aardphosphaten reageren. (Schweiz. Zeitschr. f. Plmrm. en Hager’s Pharmaceutische Centralhalle 29 Nov. 1860.)

De ware ontdekker van het platina. Men leest inden Cosmos van 9 Nov. 1860, dat door Jules Delanoue ineen der zittingen van de société d’encouragement de mededeeling gedaan is, dat de ontdekking van het smeedbare platina ten onregte aan Pront, aan Vollasten, aan Pourcroy, aan Bréant en zelfs aan Janetty, welke laatste daarvan het eerst een fabriek in Frankrijk heeft opgerigt, is toegeschreven. Het was inde XVIHde eeuw, dat er uit Z.-Amerika naar Spanje niet alleen goud en zilver gezonden werd, maar tevens een mineraal in kleine korrels, dat wit, hard, bros en onsmeltbaar was en dat men platina, dat is argentin, (zilverkleurig) van het woord plata (urgent) (zilver) noemde. In 1780 beproefde een Pransch scheikundige, Pierr e-Pran£o i 8 Chabaneau, om het platina in staven te bekomen en zijne pogingen werden met goeden uitslag bekroond. Honing. Charles 111 trots op eene ontdekking welke in zijne hoofdstad gedaan was, liet tot eer dezer gelukkige slaging eene medaille van platina slaan en legde Chabaneau een pensioen toe. De brevets voeren het jaartal 1785 en zij bevestigen alzoo de regten welke Chabaneau op de prioriteit der uitvinding heeft. Over de bereiding van collodiumwol. Men vindt in het Archiv der Pharmacie Bd. CLIV H. 3 een artikel omtrent de beste wijze om spoedig en gemakkelijk een collodiumwol te verkrijgen, welke aan al de eischen