Men kan met deze oplossing zeer geschikt en naauwkeurig het phosphorzuur, bij voorbeeld in urien bepalen; hiertoe giet men 25 CC urien ineen bekerglas, voegt een paar C C ammonia liquida en zooveel azijnzuur toe, dat het mengsel duidelijk zuur reageert; waarop men de uraniumoplossing bij droppelt, tot dat door bloedloogzout op bovenvermelde wijze, de praecipitering aangetoond wordt, waartoe meestal 6 tot 7 CC uranium-oplossing noodig zullen zijn. Ten einde de invloed des waters van de verdunning te vermijden, beveelt Pineus eene sterkere uranium-oplossing en concentratie eener verdunde oplossing van phosphorzuur door verdamping aan. De schrijver raadt als beter aan op de volgende wijze te handelen: Gesteld men heeft in 25 C C urien het phosphorzuur getitreerd en daarbij 7,5 C C uraniumoplossing verbruikt, zoo teekent men in het bekerglas de stand der vloeistof na geƫindigde titreering aan; men brengt dan in hetzelfde schoon gemaakte bekerglas ongeveer even zooveel ammonia en azijnzuur, als men te voren bij de titreering toegevoegd heeft, vult met water aan, tot aan het vooraf geteekende niveau en bepaalt dan, hoeveel uraniumoplossing moet bijgedroppeld worden, tot dat een droppel op porcelein gebragt, met bloedloogzout de flaauwe bruine kleur aangeeft, zoo als vroeger bij de titreering van het phosphorzuur. Men zal vinden, dat men ongeveer 0,8 CC der uraniumoplossing moet bijdroppelen, (bij een mengsel van ammonia, overvloedig azijnzuur en water,) als het geheele volumen niet veel meer of minder dan 50 CC bedraagt, om eene duidelijke bruinkleuring te bekomen. Deze hoeveelheid der uraniumoplossing wordt dan afgetrokken van de geheele bij de titreering verbruikte hoeveelheid. Deze wijze kan ook zeer schoon worden toegepast op de titrenng van het acidum arsenicicum en alzoo ook op het arsenicum, zoo als de volgende proef aantoont: 1 grm. gesublimeerde arsenicum werd met een overvloed van salpeterzuur gekookt, tot dat de kleurlooze oplossing geen salpeterige dampen meer ontwikkelde, de zure oplossing