Wanneer alles bekoeld is, laat men ze op een sterk doek uitdruipen en perst ze sterk uit. Om dit zout te zuiveren wordt het gedroogd en dan in kokend water opgelost en ter praeeipitatie van het tin met sulphuretum natricum vermengd, en het vocht op een natgemaakt filtrum afgefiltreerd, waarbij eene teerachtige stof terug blijft. Bij de bekoeling kristalliseert de zoutzure naphtylamine. Men laat ze uitdruipen, perst ze uit en droogt ze in eene stoof bij + 100°. De zoutzure naphtylamine sublimeert gemakkelijk even als acidum benzoïcum of sal ammoniac. Het zout is dan zeer ligt, in schitterend witte vlokken en zeer zuiver. De bereiding dezer verschillende produkten is op deze wijze zoo eenvoudig, dat men op één dag vele kilo’s hydrochloras naphtylaminae kan bereiden. Ten einde nu de naphtylamine voor de verwerij van toepassing te maken, kunnen de twee volgende proeven een denkbeeld geven van de partij , die men in dit opzigt van deze produkten trekken kan. Indien men twee heldere en kleurloze oplossingen van hydrochloras naphtylaminae en nitras kalicus met elkander vermengt, ontstaat er een schoon rood gekleurd praecipitaat, dat volkomen onoplosbaar is in water. Het is voldoende om zijde of eenige andere stof iu eene oplossing van zoutzure naphtylamine op -(- 50° verwarmd te dompelen , het overvloedige vocht door zacht wringen te verwijderen en vervolgens in eene verdunde en koude oplossing van nitras kalicus te brengen. Daarna wordt de stof met veel water uitgewasschen en door alcalisch water gehaald. De nuancen die men bekomen kan, verschillen naar de concentratie der vochten en den staat van zuurheid, van rozekleurig tot zeer donker bruinrood. De vastheid van deze kleurstof is vooral zeer opmerkelijk. Zij wordt door het licht niet veranderd en door de ontkleurende chlorverbindingen, acidum sulphurosum, alcalische en zure vochten niet aangetast. Sterk geconcentreerde zuren maken deze kleur violet, zoo lang de stof met zuur doortrokken is. Eene eenvoudige uitwassching met water is voldoende om de oorspronkelijke nuance weder te