4. Over eene nieuwe basis, gevormd uit chromium en ammonium ; door Mor land.

Deze basis wordt bereid door 2 deelen bichromas kalicus te voegen bij 5 deelen gesmolten rhodanetum kalieum, waarbij het mengsel eene roode kleur aanneemt en er na eenigen tijd eene hevige reactie plaats grijpt, onder ontwikkeling van water en ammonia-dampen. Het overblijfsel heeft eene schoon roode kleur en bestaat uit rhodanetum kalieum , rhodanetum ammonicum, bichromas kalicus en sulphas kalicus en tevens een rhodanetum van eene nieuwe basis, bestaande uit chromium en ammonium. Deze verbinding is weinig oplosbaar in water, doch zeer oplosbaar in aether en alcohol. Het is een neutraal kristallijn zout, bestaande uit 3 aeq. sulpho-cyanogenium, 2 aeq. chromium en 2 aeq. ammoniumoxyde. (Journal de Pharmacie et Chemie.) 5. Over Nitro-benzol, verkregen uit terpentijnolie; door H. Schiff. "Wanneer men de door inwerking van salpeterzuur op terpentijnolie verkregen harsachtigè zelfstandigheid en te de gelijk ontstane oranje gekleurde vloeistof bij zachte warmte verdampt, dan verkrijgt men eene donker gele, bij bekoeling vast wordende massa, die bij verhitting sterk opblaast. Met zand vermengt en aan eene drooge destillatie onderworpen, verkrijgt men een zuur reagerend vocht en eene bruine olieachtige vloeistof, die op nieuw gedestilleerd wordt. Hetgeen tusschen 200° en 220° overkomt, bestaat voor een groot gedeelte uit nitro-benzol. (Pharm. Central Holle, 31 Januar 1861.) 6. Over bereiding van iodetum aethylicum; door Hofmaan (zie Tijdschrift voor Wetenschappelijke Pharmacie, 1860, Ho. 11, pag. 344.)