PharmacMitisch Wedélad

VOOR NEDERI^AND. ONDER REDACTIE VAN R. J. OPWIJRDA, Apotheker te lijmegen.

Het Pharmaceutiseh Weekblad wordt eiken Zaterdag uitgegeven bij den Boekhandelaar D. B. CENTEN te Amsterdam. Prijs per jaargang , franco per post, f 4,50. Alle stukken, welke men in dit Blad wenscht opgekomen te zien , gelieve men franco in te zenden aan den Redacteur, onmiddellijk of onder couvert vanden Uitgever uiterlijk vóór Woensdag te Amsterdam of vóór Donderdag te Nijmegen. Prijs der adverlentiën; Van 1 tol 6 Regels f\.—, elke regel meer 15 Cts., behalve het zegelrecht.

, 1 December 1867.

Jf". 31.

Ie Jaargang.

Pharmacopoea universalls. Eender belangrijkste besluiten op het internationaal pharmaceutiseh congres te Parijs is geweest: het leggen der grondslagen voor een Codex of Pharmacopoea universalis. Het congres heeft met algemeene stemmen aangenomen; I°. Voor de Pharmacopoea universalls de Latijnsche taal te bezigen; 2°. Daarin op te nemende formulen der meest gebruikelijke pharmaeeutische bereidingen inde verschillende landen en deze tot een norm te wijzigen, die overal kan worden aangenomen; 3». Bij al de formulen het metrieke stelsel voor gewicht en maat aan te nemen. De commissie benoemd voor de organisatie van het 3de internationaal congres is gemachtigd tot verzameling der algemeen gebruikelijke formulen. algemeene vereekiging van de pharmaceutische leden DER GENEESKUNDIGE RADEN IN NEDERLAND. De vestiging dezer vereeniging is zoo goed als zeker, daar vele Pharmaeeutische leden van de geneeskundige raden hunne adhesie hebben ingezonden, terwijl slechts zeer weinige geweigerd hebben deel te nemen. Velen zijn er echter ook die hun antwoord nog niet ingezonden hebben , dat toch zeer wenschelijk zou wezen, vóór de vereeniging voor goed geconstitueerd wordt. Ik noodig deze Heeren uit mij wel met eenig antwoord te willen vereeren. Mochten er onverhoopt pharmaeeutische geneeskundige raden zijn, die geene circulaire ontvangen hebben , dan worden zij verzocht zich tot mij te wenden om eene circulaire. Rotterdam 24 November 1867, W. Robertson Az. Ilcdedeelingen. Ingezonden stukken. Mijnheer de Redacteur ! In het laatste nummer van uw Weekblad komt een ingezonden stuk voor van den Heer van Renesse te ’s Hage , apotheker en depothouder vaneen geheim geneesmiddel :

de Injection Brou , welk stuk door zijn bijtenden toon onmiskenbaar heenwijst op gekrenkt eigenbelang. Deze Injection is , ouder vele andere middelen van dien aard, eene charlatanerie van de ergste soort. Met'het grootste misbaar wordt in eene begeleidende brochure hare geneeskracht den volke verkondigd en door teekenstift en meerdere bombast onfeilbare genezing aangeboden aan ieder> die dwaas genoeg is f 3.50 te offeren voor een flacon injection , die, te oordeelen naar zijnen inhoud , door iederen apotheker voor een vierde van dien prijs geleverd wordt. Want wat de Heer van Beuesse ook vertellen moge van hetgeen een Haagsch lid der thans , tot ons leedwezen, ontbonden commissie hem in ’t oor fluisterde en wat zijne eigene geheime onderzoekingsmethode hem ook openbaarde, het staat bij ons vast dat de Injection Brou niets anders is dan in hoofdzaak eene eenvoudig samengestelde oplossing van acetas plurnbicus , sulfas zincicus en eene of andere crocusbevattende opiumsolutie. Ofschoon ons onderzoek berust op algemeen bekende reactiën achten wij het thans niet overbodig een kort resumé te geven van het rapport, dat door ons daaromtrent aairden voorzitter van genoemde commissie is toegezonden. De Injection Brou werd door ons tweemaal onderzocht, vooral omdat de resultaten van ons eerste onderzoek afweken van die, welke door de Haagsche leden der commissie verkregen waren. De tweede door ons verrichte analyse bevestigde niet alleen onze vroegere bevinding, maar zij schonk ons ook , daar wij toen over eene grootere hoeveelheid der Injection te beschikken hadden, meer positieve uitkomsten, De aanwezigheid eener lood verbinding , sulfas plurnbicus. bleek ons , zoowel thans als vroeger , buiten twijfel te zijn. Alle gebruikelijke herkenningsmiddelen op loodzouten vertoonden de duidelijkste reactiën en ten overvloede hebben wij bij gezegd rapport een stukje metallisch lood gevoegd , dat door reductie vaneen gedeelte van het bezinksel voor de blaasbuis was verkregen. Het viel ons ook niet moeijelijfe na concentratie van eeu