kalicum bij eene koe, eene geit, bij hoenders en men» schen zeer gemakkelijk inde melk, de eijeren, de pis en het zweet aantoonen. Bij de menschen ging ook het iodium bij uitwendige toediening, zeer spoedig inde pis en het zweet over.

Met deze onderzoekingen is dan ook de vraag over het voorkomen van iodipm inde lucht, het zoete water en de levensmiddelen, die eenmaal wegens de gevolgen die men er uit trok, als een glinsterend meteoor verscheen en jaren lang de. scheikundigen boeide , eindelijk ten grave gedragen. Aan den anderen kant echter waren alle voorwaarden voor Bil* liefs constitutioneel iodisme in Zurich voorhanden, en toch hadden de gezamentlijke geneesheeren, gelijk de verhandelingen van het medisch genootschap aantoonen, van deze ziekte in Zurich nog geen spoor waargenomen. Yan geene enkele zijde kon er eene waarneming, die met die van Billiet overeen kwam, bijgebragt worden. Indien deze ziekte wolligt niet tot het rijk der fabelen behoort, zoo moet haar ontstaan noodzakelijk afhankelijk zijn van andere omstandigheden, dan het ontbreken van iodium inde lucht, het water en de voedingsmiddelen. Uit het Zweedsch. 2. De planten inde wapens der volken. Beschouwt en vergelijkt men de vele afbeeldingen van distels op de titels van oude Schotsche boeken en aan de gebouwen , deuren en poorten in dat land, zoo schijnt het, dat de distelsoorten die hier als model gediend hebben, nu niet meer inde Schotsche flora voorhanden zijn, of dat hunne afbeeldingen dezelfde carricaturen zijn , als die van het dier met één hoorn, dat eveneens een deel van het Schotsche wapen uitmaakt. Tot welke soort de plant, die den naam van „Schotsche distel” voert, moet gebragt worden, laat zich niet bepalen, Eenigen houden er Carduus lanceolatus,