zwart praecipitaat vallen, dat na afwassching, door drukken met eene glasstaaf, glanzend zilverwit wordt, zich in salpeterzuur, onder afzondering eener geelachtige, in ammonia oplosbare, organische massa oplost en zich onder het mikroskoop als zeer fijn korrelig poedervormig zilver vertoont. In ammonia lost er eene geelgekleurde organische zelfstandigheid van op en door gloeijèn wordt het wit. De donkere kleur er van wordt door de bijgemengde organische zelfstandigheid , die bij de ontleding gevormd is, veroorzaakt. Bij dit proces ontstaat alzoo slechts korrelig poedervormig zilver. Het vormt een hoofdbestanddeel der photographische negative beelden. Eene oplossing van 1 deel melksuiker in 10 deelen water wordt bij koken met eenige droppels zilverzout-oplossing langzamerhand bruin en zondert daarbij , naast eene vlokkige organische zelfstandigheid, eene zeer geringe hoeveelheid korrelig poedervormig zilver af. Sterker is de werking van melksuiker op eene ammoniakale oplossing der zilveroxydezouten. Eene oplossing, bevattende 1 pCt. zilverzout, vermengd met juist zoo veel ammonia liquida als voldoende is, om het eerst ontstane praecipitaat weder op te lossen, wordt bij verwarming met Vs tot117/7 van haar volumen eener 10 proeentische melksuiker-oplossing spoedig geel, bruin en eindelijk bij koken zwart gekleurd, zondert een’ dunnen, dikwijls vlokkigen spiegel af en laat langzamerhand een zwartgrijs praecipitaat van korrelig poedervormig zilver vallen, dat door een gering gehalte aan organische stoffen meer of minder donker gekleurd is. Dit alzoo bekomen zwartgrijze zilver wordt door zoutzuur iets lichter, bekomt daardoor dikwijls eene violette tint, hetwelk een gering gehalte aan zilveroxydul doet vermoeden en vertoont zich onder het mikroskoop uiterst fijnkorrelig. Het verhoudt zich in alle óverige eigenschappen overeenkomstig met het boven beschreven korrelig poedervormig zilver. Eene met overvloedig ammonia vermengde zilveroxyde-zoutoplossing wordt met melksuiker veel moeijelijker gereduceerd, wordt eerst digt bij de kookhitte geel gekleurd en levert