medeleden de Heeren W. A. Heijligers en D. van der Waal Spruijt, werden beiden, inde kracht, jade laatste inden vollen bloei des levens, door den dood uit ons midden weggenomen. Betreurden wij het verlies van Heijligers, een stillen inden lande, die zijn beroep met naauwgezetheid waarnam, het Departement leed een gevoelig verlies in va n der Waal Spruijt die, als lid en Secretaris, met jeugdige kracht arbeidde aan de bevordering der zedelijke en wetenschappelijke belangen der Pharmacie. Beiden werden door den Voorzitter eene waardige hulde toegebragt. Het aantal leden zou door dit verlies tot 31 verminderd zijn, hadden wij het voorregt niet gehad, dit jaar twee buitenleden te zien toegetreden. Het getal leden is alzoo even als in het afgelopen jaar 33. Het Bestuur is zamengesteld uit de Heeren C. M. van Dijk Voorzitter, Wefers Bettink Thesaurier, van Rijn van Alkemade, Duffer Blom en De -Financiƫn zijn in goeden staat, inkomsten en uitgaven zijn in evenwigt. Het verslag van den Pharmaeeutischen leeskring over 1861 is zeer gunstig, de contributie matig, het reservefonds toenemende. Het kan zijne nuttigheid hebben te vermelden dat het Departement, gewaar geworden zijnde, dat op de statistieke tabellen, bevattende de verschillende beroepen, voorkomende in het jaarverslag der stad Htrecht, de Apothekers met de Drogisten en Verwverkoopers in eene en dezelfde rubriek waren opgenomen, zich deswegens tot het Stedelijk Bestuur gewend en op eerbiedige, doch waardige en zoo het vertrouwt , overtuigende wijze, de onjuistheid dezer vereeniging aangetoond en verzocht heeft, bij een volgend verslag daarop te willen acht geven. Het Departement is steeds van gevoelen dat op deze en soortgelijke zaken, die tot eene verkeerde voorstelling van den Pharmaceut en de Pharmacie bij het publiek aanleiding geven, niet genoeg acht geslagen kan worden. Het denkbeeld, de Apotheker is winkelier, moet door de Maatschappij evenzeer bestreden worden, als de Apotheker het aan zijn stand verschuldigd is dat hij zich niet als zoodanig kennen doet.