Het is echter twijfelachtig of wel alles, wat inden handel als Rad. Jihapontici veri voorkomt, werkelijk van Rheuw RJiaponticum L. of niet voor een gedeelte van andere soorten afstamt.

Jonge wortels van Rheum Rhaponticum L. uit de botaoi' sehe tuin te Jena, vertoonen op de dwarse doorsnede zeer duidelijke , regelmatige, levendig roode mergstralen , doch van netvormige figuren was op de overlangsche snede niets te bespeuren. Met dezen wortel komt naauwkeurig eene inden handel als Ehapontica voorkomende droogerij over* een, die zich tegelijk door zijn levendig roode kleur laat onderscheiden. De stukken dezer soort hebben de bast eü kern zeer scherp afgebakend, het net treedt in beiden niet duidelijk tc voorschijn ; in ’t algemeen ziet men de vaatbundels niet met het bloote oog, maarde ongemeen talrijke , roode mergstralen hebben zoodanig de overhand , dat men dikwijls witte punten, op rooden grond verspreidt gelooft te zien. De stukken zijn regelmatig gevormd, cilindrisch, 2—& duim lang, I—2 duim dik, meestal meer of minder zuiver geschild. Eeuk en smaak zijn meer overeenkomstig met de aangekweekte rhabarber-soorten. Daar de beschrijvingen der Rhapoutiea van de bovenstaande dikwijls zeer afwijken, zoo moeten de schrijvers zulke wortels onder handen gehad hebben welke van andere soorten afkomstig zijn. Archiv der Fharmacie 2 Rh. Bd. 117 H. 1 st. Over Cassia moschata; door D. Hanbury. Het geslacht Cassia levert inde geneeskunst twee belangrijke geneesmiddelen, de folia sennae en de vruchten van de Cassia fistula. Behalve deze laatste vindt men ook nog wel twee andere Cassia soorten inden handel; zoo als die van Brasilië welk® zeer groot en houtig is, voortgebragt door de Cassia hrasi' liensis Lam k , en eene kleine Cassia van Amerika door