Dit stelt de basis daar van bijna alle henneppraeparaten en men verkoopt deze churrus op de bazaars voor 5—6 schillings het Engelsche pond.

De fijnste als was-chumis bekende soort komt van Nepaul en is tweemaal zoo hoog in prijs dan de vorige; het hoogst wordt echter de churrus uit Herat geschat; deze is zwartbruin van kleur, sterk bedwelmend van reuk en vaneen verwarmende, bitter scherpe smaak. De door afschrapen voor een gedeelte van hun uitgescheiden hars beroofde planten komen onder den naam van Gunjah inden handel en men verkoopt daarvan in Calcutta het pond tot 1/2—l schilling; hot meeste komt van Mirzapore en Ghazypoor, al waar vooral inden omstreek van G-walior en Tirboot veel hennep verbouwd wordt. De afgesneden vrouwelijke planten worden, nadat zij gedurende eenige dagen inde zon gedroogd zijn, iedere 24 stukken in bundels vereenigd, welke meestal tot roofcen en ook in Europa voor geneeskundig doel gebruikt worden. De kleur der door het hars aaneen gekleefde bloemspitsen en jonge bladen is bruingroen, de reuk eigenaardig verdoovend. De grootere bladen en stengels worden onder den naam van Bang, Subjee of Sidkee aan de arme klassen verkocht en zijn ook wel onder den naam van Guaza op do Londensche markt bekend. Deze soort is veel goedkooper, doch bezit ook een veel zwakker werking en dient tot bereiding vaneen bedwelmenden drank, om te rooken en ter bereiding vaneen confituur Majoon genoemd, dat zonder twijfel overeenkomt met hetgeen onder de Mooren als El mogen is aangeduid» Men bereidt het uiteen mengsel van Bang, suiker, meel. melk en boter en maakt daarvan langwerpige kleine koeken vaneen zoetachtige smaak en aangenamen reuk; de hoeveelheid vaneen drachma is toereikend voor een nieuwling en drie drachma’s voor hem , die aan het gebruik van de Indische hennep gewoon is, om de verlangde werking voort te brengen. De oude Saracenen en de tegenwoordige Arabieren in eenige streken van Turkijë en Syrië bedienen zich van