Deze getallen toonen aan, dat de zamenstelling van het in groote steden ingezamelde regenwater zeer verschillend is; dat inde diepte de lucht veel meer ammoniak bevat en dat het gehalte aan salpeterzuur toeneemt, waar het ammoniakgehalte daalt. ([Comptes rendm t. 58, p. 755.)

Over het gebruik van calabarine in vloeibare oogwaters. Volgens dr. O za na n is de aanwending van den calabarboon inde ooggeneeskunde aan veel bezwaren onderhevig, Het voornaamste bezwaar is gelegen inde onoplosbaarheid van het extract en van de calabarine in gedestilleerd water. En daar men nu in het oog geen alcoholische oplossing van calabarine kan druppelen, heeft men er de bekende kleine vierkanten van papier of gelatine mede bedeelt , welke nu tusschen de oogleden worden gebragt. Men moet echter bekennen dat deze wijze van aanwending zeer bezwaarlijk is en onaangenaam voor den lijder. Om deze bezwaren te vermijden, was het noodig eene neutrale verbinding der calabarine te maken en hiertoe heeft de physiologie zelve den weg gewezen. Het is namelijk gebleken, dat de calabarine zeer oplosbaar is in het traanvocbt, omdat de geringe hoeveelheid extract, welke inde papieren vierkantjes vervat is, eerst in het traanvocht opgelost en daarna door het oog geabsorbeerd wordt. Daar nu het traanvocht violensiroop groen kleurt, bezit het eene zwakke alcalische reactie, afkomstig van eene geringe hoeveelheid chloretum natricum dat het bevat. Het was dus waarschijnlijk dat de calabarine in alcaliƫn zou oplosbaar zijn. Blondeau hiertoe door den schrijver geraadpleegd, verbond dien ten gevolge de calabarine met ammoniak en verkreeg alzoo eene volkomen in water oplosbare verbinding. Het komt er echter volstrekt op aan eene volkomen neutrale verbinding te vormen, ten einde de prikkelende wer-