Na de massale jubileummanifestatie wordt de grote kroon uit het stadion gedragen. Het is een lange weg naar de Dam.

De militairen, die de kroon een tijdlang meegevoerd hebben in de grote stoet.

Velen hebben de kroon gedragen: militairen en burgers; kunstenaars, ambtenaren, arbeiders en ook geestelijken. Een der paters, die de kroon ook een stukje van de weg gedragen hebben.

BEKROON

GUT HAAR IE

Nadat de massale jubileummanifestatie beëindigd was, werd de grote kroon, die 't middelpunt van dit zinnebeeldige spel was, op de schouders van vele deelnemers naar de Dam gedragen. Er waren paters, die een stukje van de weg deze zware last op hun schouders hadden rusten. Ook priesterstudenten en leerlingen van de Theologische scholen, studenten en arbeiders, mannen uit de illegaliteit en kunstenaars, deden mee aan deze grootse optocht. De bonte stoet bestond onder anderen uit meer dan duizend ruiters en paarden, uit kinderen en militairen. De kroon werd cmstuwd, beschermd en geëerd door alle geledingen van ons volk. Het is een triomftocht geweest die zij heeft afgelegd, gedragen op de schouders van ons volk zelve. Dat volk heeft de Kroon der Nederlanden in zijn midden genomen Nu wordt die Kroon door een andere vorstin gedragen, moge Haar beleid even wijs en gezegend zijn als het beleid van Haar waarlijk grote Moeder.

Voor het paleis op de Dam sloeg de koninklijke familie het indrukwekkende défilé gade.

De kroon is overgenomen door de verpleegsters. Ook op de schouders van de vrouw heeft zjj gerust.