zijde van de begrooting is eene stijging te constateeren voor wat betreft het honorarium van den administrateur met / 750,—, en dat van den redacteur van ~De Locomotief” met / 250,—.

Het Bestuur is thans tot dit voorstel gekomen, omdat de financieele omstandigheden van de Vereeniging thans in staat stellen, de vergoeding voor den administrateur te gaan verbeteren. Reeds lang heeft het Bestuur gevoeld, dat deze vergoeding veel te laag was. Tot nog toe echter boden de financiën der Vereeniging geen gelegenheid daann verbetering te brengen. Het doet spreker buitengewoon veel genoegen, dat thans de zaak er anders voor begint te staan. Met deze verhooging is echter nog slechts eene eerste schrede gezet op den weg, die tot afdoende regeling van de financieele positie van den admini strateur leidt.

Desgevraagd verlangt niemand het woord over de begrooting, en is deze zonder hoofdeliike stemming vastgesteld, overeenkomstig het bestuursvoorstel.

5. Verkiezing van 2 Bestuursleden.

De Voorzitter deelt mede, dat aan de beurt van aftreding is de heer van Geuns, en dat voorzien moet worden in de vacature

van den heer Burgersdijk. Gelijk bekend is, kan spreker zich niet herkiesbaar stellen, en deelt hij mede, dat het Bestuur de navolgende candidatenlijst heeft opgemaakt:

voor de vacature van den lieer Van Geuns: de heeren Bruchérns-Kappers en Weyerman. voor de vacature van den heer Burgersdijk, de heeren: Wind van Merkesteijn en Wolf.

De heeren van der Vegt en Montijn vormen het stembureau. Inmiddels is een groot aantal leden nog ter vergadering verschenen.

De heer van der Vegt deelt het resultaat der verkiezing mede, dat als volgt luidt:

Uitgebracht zijn 28 stemmen. Voor de vacature van den heer van Geuns zijn uitgebracht:

Kappers 4 Weyerman ' 19

Biezeveld 2 Schuuring 1

van der Vegt 2

Voor de vacature van den heer Bttrgersdijk:

Wind van Merkesteijn .. 7 Wolf 21

Waar de volstrekte meerderheid 15 is, zijn dus gekozen de heeren:

Weyerman en Wolf.

Desgevraagd verklaren beide heeren hunne benoeming gaarne te aanvaarden, waarna de Voorzitter hen met hunne benoeming geluk wenscht en de Commissie voor stemopneming bedankt. Vervolgens stelt hij aan de orde:

3. Verslag van de Commissie tot onderzoek der Jaarrekenitt 1922. I

De heer Ruyten brengt het volgende verslag uit; De balans en de rekening over het jaar 1922 alsmede, de boeken en bewijsstukken zijn door ons nagezien en in orde bevonden en wij stellen U voor, den Penningmeester en den Adminjstrateur te_ déchargeeren._ |

Het voordeelig saldo der Balans over het jaar 1922 bedraagt / 2.099,29, terwijl het voordeelige saldo over 1921 aangeeft een bedrag van / 5.688,70J dit beteekent dus een achteruitgang van pl.m. / 3.600,—, welke is toe te schrijven aan een verschil tusschen de uitgaven die nog moeten geschieden (pl.m. / 13.000) en de te innen gelden (pl.m. / 10.000,—■) van pl.m. / 3000,—, terwijl een bezit aan obligaties van / 5.100,—, werkelijke waarde op de balans van het vorige jaar volgens beursnoteering, voor / 5.800,— voorkomt.

Daar er dus een tekort is aan gereed geld van pl.m. f 3000,— zou, om alle schulden te kunnen betalen, verkoop moeten plaatshebben van deze obligaties. I

Door eene afspraak met het bureau Limperg, zal echter de verrekening met dit bureau gedeeltelijk in 1923 en 1924 i kunneii plaats hebben.

De Adtaolitrateur is van oordeel, dat op. deze wijze het financieele evenwicht kan bewaard blijven zonder gedwongen te zijn tot verkoop der obligaties over te gaan.

De ontvangst van het Tramwegboekje bedroeg in 1921 / 729,—; in 1922 / 1806,—; verwacht wordt, dat de opbrengst in 1923 de / 2000,— zal overschrijden.

De uitgaven van de commissiën (vervoerscommissie pl.m. / 1350,—) zullen in 1923 aanmerkelijk lager zijn dan in vorige jaren. Bovendien is geen vaste verbinding meer met een Meester in de Rechten (salaris / 1000,—).

Het is ons opgevallen, dat door het personeel van het Centraal Bureau, dat tot heden door dit bureau werd betaald, vele en belangrijke werkzaamheden werden verricht ten behoeve der vereenieiac.

Waar deze werkzaamheden zoo nauw met die van het Centraal Buren in elkaar vloeien, is natuurlijk niet met juistheid na te gaan, hoe de verdeeling der vergoedingen zou moeten plaats hebben. Wij hebben echter den indruk gekregen, dat de vergoedingen die de Nederlandsche Vereeniging aan het Centraal Bureau voor het personeel onder den Administrateur werkzaam zou moeten betalen gevoeglijk op / 1500,— ware te stellen.

In niet mindere mate geldt dit voor den Administrateur, die door de Nederlandsche Vereeniging met / 1500,— gehonoreerd wordt, terwijl deze toestand tot heden alleen mogelijk geweest is door de omstandigheid, dat de Administrateur tevens Directeur is van het Centraal Bureau.

Het is de meening der Commissie, dat in de eerste plaats er naar gestreefd moet worden, om de werkelijke kosten, die de Vereeniging als zoodanig heeft, zelf te betalen, te weten de kosten van het personeel, die thans door het Centraal Bureau worden gedragen, terwijl in de tweede plaats moet worden bevorderd, dat de Administrateur van de Vereeniging gesalarieerd wordt naar de waarde die een Administrateur voor de Vereeniging heeft.

De Voorzitter merkt op, dat hij bij de behandeling van punt 4 al reeds gesproken heeft over den eersten stap tot verbetering van de bezoldiging van den Administrateur. Bovendien draagt de Nederlandsche Vereeniging volgens de aangenomen begrooting / 500,— bij in het honorarium van den bureauchef van het Centraal Bureau, wiens salaris buitendien door de Vereeniging met / 250,— is verhoogd.

Niemand verlangt over het verslag der Commissie het woord, zoodat de Voorzitter constateert, dat penningmeester en administrateur onder dankbetuiging zijn gedechargeerd voor het beheer over het jaar 1922.

De Voorzitter releveert, dat de verbetering van de financieele positie der Vereeniging in hoofdzaak te danken is aan de nuttige baten van den Tramweggids. Hij meent van de gelegenheid gebruik te moeten maken, den heer Kraijenhoff persoonlijk te danken voor het buitengewoon goede werk, dat hij cToor de verzorging van den Tramweggids voor de Vereeniging verricht. Hij memoreert, dat hij reeds vroeger namens de Vereeniging dien dank door het aanbieden van een passend geschenk tot uitdrukking heeft kunnen brengen. Het doet hem genoegen thans nog eens den heer Kraijenhoff van onze waardeering te doen blijken.

De heer Kraijenhoff verklaart zeer gevoelig te zijn voor de goede woorden van den Voorzitter. Hij en zijne medewerkers hebben het werk, waarvan de resultaten aanvankelijk met zooveel twijfel werden tegemoetgezien, steeds met opgewektheid en genoegen verricht. Hij bedankt de Directies der verschillende tramwegen voor hunne medewerking bij de uitgave van het boekje en wekt hen tevens op, om hunne medewerking in de toekomst te blijven verkenen. Het zal natuurlijk nog vaak moeten voorkomen, dat spreker met telegrammen, telefoongesprekken en expresse bestellingen moet werken om tijdig de gegevens voor den nieuwen dienst in het bezit te krijgen. Spreker wekt de heeren hierbij nogmaals op om hem, wat dat betreft, het werk te vergemakkelijken en betuigt nogmaals zijn dank voor de vele hulp, die hij van de zijde van de Vereeniging, als van haar leden heeft mogen ontvangen.

De Vergadering onderstreept met een krachtig applaus den dank door den Voorzitter gebracht. Voor het volgend jaar worden tot leden van de verificatie-commissie benoemd de Heeren Ruyten en Nieuwenhuis, die hunne benoeming verklaren te aanvaarden.

6. Voorstel tot het benoemen van eene Commissie ter bestudeering van het Autobusvraagstuk.

Op verzoek van den Voorzitter leest de Administrateur een