STAVOREN. Deze op zich zelve staande gemeente werd door Ds. P. Brouwer van Warns op vastgestelde tijden bediend tot op 11 October 1863, toen hij haar bij zijn vertrek naar Aalsmeer vaarwel zeide, predikende over: Phil. 1: 27: alleenlijk wandelt waardiglijk het evangelie van Christus, enz. Voorloopig werd het leeraarsambt opgedragen aan den te Warns beroepen Ds. G. E. Prerichs, die het aanvaard heeft den 20stcn Dec. deszelfden jaars, toen hij volgens Hand. 10 over de bekeering van Cornelius en de zijnen sprak. Door krachtige ondersteuning van de Algemeene en door toezeggingen van de Priesche Societeit en van den Staat werd de gemeente tot hare groote vreugde in staat gesteld, een geschikt huis als pastorij aan te koopen, en de jaarwedde des leeraars zoo te verhoogen, dat zij weder als vroeger een eigen leeraar kan beroepen. De in den zomer van 1864 aangewende poging om door de beroeping van een proponent een eigen leeraar te bekomen, is echter met geen gunstig gevolg bekroond

SURHUISTE RVEEN. De leeraar dezer gemeente A. Broos is na eene kortstondige ziekte den 5llen April 1864 overleden. In zijnen plaats werd met gunstig gevolg de proponent D. Pekelharing beroepen, die zich 6 Nov. 1864 aan de gemeente hoopt te verbinden.

TERHOBNE. Het zeer bouwvallig kerkgebouw dezer gemeente staat vervangen te worden door een ander, 'twelk naast de tegenwoordige in 1855 gebouwde pastorij wordt gesticht. De aanbesteding had in Jiïlij 1864 plaats; het werk moet omstreeks denzelfden tijd in liet volgende jaar