woerde, uil mits de swacheijt der vordurvener natuieren, sijne adem ene kiene tijt verloere, so wert hem doch uuse waere Elijas Chrijstus Jesus darch syn genade weder up wecken, iu eijn vrijmoedijch vroelijck gemoet maken, wante gij hem in sijnë ledematen untfangen *), lijefde uïï denst bewisen als de schrijft leret. Mijn lijeu kijndren verstade mij recht, ick rede v[an] den nodtruftijgen heiligen uïï nit van de, de suluest genoech hebben wante sulcke bederuen desse iuwe hantreijkijnge un densten nit. De rechte Chrijstenë behoeren ock mancandren mit unnutte kost nit tho beswaeren. Trouwe susters wandert kloekelijck, vreest iuwen godt van harten, cruijsget iuwen vleis mit sijnen boese lust[en], wederstaat den viant un alle sijn becoerijnge, holdet iu in allen dingen vromelijek, vororsaket niemanden tho jenige ungeschictijche[it] unvorsychtijclijck. Waret iuwen arbeijt, huijs uit kijndren vlijtijchlijck, schuwet alle curiosycheijt, unnutte geklap, prael un ijdelheijt sorgvuldelijck, uïï seet iu mit aller ernste voer, dat gij nit doer iuwes vleijsches gewelt so varde gedreven worden, dat gij die weduwen gelijck worden, de dat eerste geloeve vorlaten hebben, afgekeert syn f), uïï den duijvel nafolgen, wie Paulus secht. daer voer de bermhertijge vader iu ewijch behoede uil bewaere. Desse mijne korte gruete uth rechte vaderlijcke trouwe an iu geschreven, untfanget mit lijefde, un dencketse vlitijchlijcken na. Het groeten iu de hilligen de bij mij syn: gruetet allen froeinen uiï biddet voer mij: De euijch salijch-.akende kraft un frucht des

*) Aid. math. 25. f) Op (ten kant: timo 5.