MEDEDEELINGEN

TWINTIGSTE KOLONIALE VACANTIECURSUS VOOR GEOGRAFEN.

Evenals vorige jaren zal in de kerstvacantie een Koloniale Vacantiecursus voor Geografen worden gehouden, in het Koloniaal Instituut te Amsterdam, en wel op 28 en 29 December a.s.

Het programma luidt:

Prof. dr. N. H. Swellengrebel: „Bevindingen van een reis naar Suriname".

Dr. Th. P. Galestin: „Balische Kunst".

S. Bastiaans: „Emigratie van Javanen naar de Buitengewesten".

Op den middag van den tweeden dag zal vertooning van de film van den Sultan van Langkat plaats hebben.

Op 27 December zal gelegenheid gegeven worden, des middags onder deskundig geleide een bezoek te brengen aan het Koloniaal Museum. De deelnemers kunnen opgeven, over welke onderwerpen zij bij voorkeur iets wenschen te vernemen.

De deelneming is opengesteld voor leeraren in de aardrijkskunde aan inrichtingen voor voorbereidend hooger onderwijs, voor middelbaar onderwijs en tot opleiding van onderwijzers(-essen), voor studenten in de aardrijkskunde en aanverwante vakken van wetenschap, benevens voor oud-deelnemers aan de reizen der J. Pz. Coen-stichting.

Van de deelnemers zal een bijdrage geheven worden Van ƒ 3.—.

Inlichtingen verstrekt de Secretaris-Penningmeester van het Comité voor Indische Lezingen en Leergangen, Singel 1, te Deventer, bij wien men zich vóór 1 December a.s., door storting van bovengenoemde bijdrage op zijn postrekening No. 66084, als deelnemer kan opgeven.

Bibliotheek van het Genootschap

Aanwinsten

Beobachtungen — Meteorologische — deutscher Schiffe im Europfiischen Nordmeer und in der Barentssee wahrend des zweiten internationalen Polarjahres 1932—33. Hamburg 1939. 4°. 39 pag- KM. 3. Aus dem Archiv. d. Deutschen Seewarte u. d. Marineol servatoriums. Bd. 59, Nr. 3. (V. V. 453)

Dolk (Th. F. J. A.), Geschiedenis van het hoogheemraadschap Delfland. Met kaarten. 's-Orav., M. Nijhoff 1939. 8°. 739 pag. / 10.— (1548 B 3°)

Gobius (G.). Het meer Flevo en de Waddeneilanden in vroeger eeuwen en thans. N.V. Uitgevers-Maatsch. „De Tijdstroom" Lochem 1939. 8°. 41 pag. Met kaartjes, ƒ0.90.

(1549 D 10)