neêr loopen of koek eten en bier drinken, of paar aan paar in den draaimolen plaats nemen, die door een paard wordt omgedreven, tegen drie stuivers het toertje.

Dit brengt mij de gebruiken bij het vrijen en trouwen onder de Mennisten te binnen. Laatst zou er een meisje trouwen en haar vader verzocht mij bij die gelegenheid. De bruidegom, ouder gewoonte altijd in de vroegte, kwam 's morgens om zes uur, nadat hij eerst t' huis ontbeten en meer dan vijf kwartier gereden had. Als men nu in aanmerking neemt, dat hij zeker zijn paard vooraf goed gevoerd en opgetuigd had en voor de groote gelegenheid langer dan gewoonlijk met zijn toilet was bezig geweest, zal niemand zeker hem voor een langslaper houden. — De bruid was in 't rood mousseline-de-laine en droeg een blauwen hoed. Daar enkele gasten zich nog al lieten wachten, reed het paar pas om zeven uur af. De bruidegom was een handwerksman en zag er flink uit. Nadat zij getrouwd waren gingen zij een dag of wat naar Filadelfia, en op den dag van hun terugkomst hadden wij 's avonds een partijtje voor hun welkom-t'huis. Gebraden kalkoen , rundvleesch, gestoofde kippen, gebak en koek werd voorgediend, en natuurlijk ook koffie. Zelfs was er (waarop de Mennisten alleen bij zeer bijzondere gelegenheden tracteeren) rozijnenkoek. Er zaten negen paar van 't bruidsvolk aan tafel, behalve de andere familieleden en de gasten. Ook een speelman kwam er, die 'tjonge volk vroolijk aan het dansen bracht, altijd met uitzondering van twee of drie Methodiste meisjes, die niet mee deden.