welke bevoegdheid men hebben moet ten aanzien van de andere in art. 1 vermelde objecten om deze te verbinden.

Om de in art 11 sub '2o. genoemde objecten in bezit te kun nen nemen, moet men daarop oogstverband hebben.

De woorden „alle andere schuldeischers" in den aanhef van art. 11 beteekenen : de schuldeischers, die na het vestigen van het oogstverband hunne rechten zouden willen doen gelden.

Hij, die door een ander in executoriaal beslag genomen goederen aan den daarover gestelden bewaarder ontneemt, zich in het bezit daarvan stelt en ze gebruikt, begaat daardoor eene onrechtmatige daad.

De beslaglegger kan op grond hiervan niet ageeren tot wederafgifte dier goederen, doch alleen tot schadevergoeding wegens onrechtmatige daad 222

Onbevoegdheid Raad van Justitie.—Residentiegerecht.— Vreemde Oosterlingen.—Art. 109 R. R.—Art. 108 en 124 sub 2o. R. O. — No. 36b lijst der vrijstellingen.—Misstelling in de initialen van gedaagde. — Termijn hooger beroep. — Art. 344 Rv.

Onder „vorderingen" in no. 364 van de lijst der vrijstellingen (Staatsblad 1885 no. 131) worden alleen verstaan vhoofd- of principale vorderingen."

De gedaagde in eersten aanleg verschenen zijnde op eene dagvaarding, eene misstelling in zijne initialen bevattende, zonder de nietigheid dier dagvaarding in te roepen, heeft die exceptie in hooger beroep gedekt.

De Vreemde Oosterlingen, op wie een gedeelte der Europeesche wetgeving toepasselijk verklaard is, zijn niettemin met inlanders gelijkgestelden gebleven.

Die toepasselijkverklaring heeft hen niet gemaakt tot eene afzonderlijke categorie van Vreemde Oosterlingen.

Het residentiegerecht is bevoegd kennis te nemen van persoonlijke en tot roerende goederen betrekkelijke rechtsvorderingen, de som van f 200 niet te bovengaande, door Vreemde Oosterlingen tegen Europeanen ingesteld 248

Artt. 1813 en 1818 B. "W. — Handelingen van den lasthebber na faillissement van den lastgever. — Procuratio in rem suam.

De overschrijving van een perceel door den gesubstitneerden gemachtigde van den kooper, welke laatste daartoe met recht