zettelijk, ten nadeele van den eigenaar, ten eigen voordeele heeft aangewend en alzoo verduisterd, doordien hij bedoelde speeldoos op den 16den November 1889 aan den waronghouder Altman te Medan heeft verkocht voor drie rijksdaalders en één dollar en dit door hem ontvangen bedrag heeft verteerd;

O. dat de krijgsraad te Palembang bij dispositie, dd. 14 Januari 1890, zich onbevoegd heeft verklaard van de klachten, tegen genoemden Toneman ingebracht, kennis te nemen, welke dispositie bij beschikking van het Hoog-Militair-Gerechtshof dd. 28 Februari 1890 in haar geheel is geapprobeerd;

O. dat hierop de officier van justitie bij den raad van justitie te Batavia bij rekwisitoir, dd. 5 Mei 1890, rechtsingang tegen genoemden Toneman en tegen zekeren F. L. Terstappen heeft gevraagd, ter zake dier zelfde feiten, doch de raad bij vonnis dd. 10 Mei 1890 zich onbevoegd heeft verklaard, voor zooverre den fuselier Toneman betreft, om kennis te nemen van de hein bij het rekwisitoir sub 8, 4 en 5 ten laste gelegde feiten, welk vonnis het Hoog-Gereohtshof bij arrest van 4 Juni 1890 heeft bekrachtigd ;

O. dat er dus een geschil over competentie bestaat tusschcii den hoogsten burgerlijken en den hoogsten militairen rechter, welk geschil de Gouverneur-Generaal, blijkens art. 162 sub 4 van het Reglement op de Rechterlijke Organisatie en het beleid der Justitie in Nederlandsch-Indië, behoort te beslissen;

O. alsnu, dat blijkens de overgelegde stukken de sub 8, 4 en 5 in het rekwisitoir vermelde feiten door den fuselier Toneman zijn gepleegd zonder medewerking van een burger als medeplichtige;

dat die feiten op zich zeiven staande misdrijven uitmaken, welke in geen verband staan tot de overige aan den beklaagde Toneman ten laste gelegde strafbare daden; dat toch de verduistering van de aan van Kempen en Renesse behoorende speeldoozen alsmede van het horloge van llens plaats had op andere tijdstippen, dan de verduistering van het horloge toebehoorende aan Renesse en van de speeldoos, welke hel eigendom was van den Chinees Tan Kian llien;