Door den officier van justitie bij den raad van justitie te Batavia werd bij den raad het volgende requisitoir ingediend:

Requisitoir,

De officier van justitie bij den raad van justitie te Batavia,

Gelezen de missive van den Procureur Generaal dd. 27 Juli 1891 no 1391 en de daarbij gevoegde bijlagen;

Aangezien uit die stukken, speciaal uit de ziektegeschiedenis, opgemaakt door den eerstaanwezend officier van gezondheid der Wester-afdeeling van Borneo Beijfuss, voldoende blijkt, dat Pangeran Wira Nata, waarnemend Panembahan van Landak, residentie Wester-afdeeling van Borneo, thans verblijvende ter hoofdplaats Pontianak, lijdende is aan krankzinnigheid onder den vorm van „paranoia" en dat hij gevaarlijk geacht moet worden voor de veiligheid van anderen;

Aangezien het derhalve noodzakelijk is Pangeran Wira Nata in verzekerde bewaring te doen stellen in een daartoe bestemd gesticht, ziekenhuis of andere geschikte plaats;

Aangezien de vordering daartoe moet worden aangebracht bij en dus ook het bevel tot zijne in verzekerae bewaring-stelling moet worden verleend door den raad van justitie te Batavia;

Aangezien immers de hier bedoelde Pangeran Wira Nata behoort tot de bij art. 1 van Staatsblad 1867 no. 10 bedoelde personen, hij reeds van zijne waardigheid van waarnemend Panembahan van Landak is ontheven en de Gouverneur-Generaal verlof heeft gegeven tot het instellen dezer vordering;

Aangezien blijkens de eerste alinea van art. 2 van Staatsblad 1867 no. 10, de burgerlijke rechtsvorderingen, van welken aard ook, tegen de in art. 1 genoemde inlandsche vorsten en hoofden in eersten aanleg worden aangebracht bij de raden van justitie en op de gewone wijze worden berecht;

Aangezien de in voormeld art. 2 gebezigde uitdrukking „burgerlijke rechtsvorderingen", blijkens de daarop volgende tusschen twee komma's geplaatste woorden, „van welken aard ook", in een algemeenen zin moet worden opgevat, zoodat daaronder ook verzoekschriften en requisitoiren, waarvan bij art. 134 Rechterlijke Organisatie sprake is, moeten worden verstaan;