vestigd vreemdeling — de ondernemingen sloot en bezig was de tabak van bet vorige jaar naar buiten Nedederlandsch-Iudië te vervoeren, dus aangevangen bad bare roerende goederen te verduisteren ten einde die aan bare schuldeisobers te onttrekken;

dat, al moge bet waar zijn dat de ondernemingen op Deli baar tabak veelal naar Amsterdam of Breinen plegen te vervoeren, die anderen hetzij in Nederland betzij bier te lande gevestigd zijn en bun gronden behoorlijk betaald hebben, zoodat met ben niet vergeleken kan worden de appellante, te London gevestigd, die zelfs stelt niets te bezitten dan deze tabak en die baar gronden nog steeds niet betaald bad, terwijl zij gelijk geleidelijk gebleken is ook nog in Europa groote schulden beeft;

dat immers onder de telegrafische tnededeelingen in het request bedoeld, behoorde een code telegram aan den geintimeerde van meergenoemden beer Runge, appellantes administrateuren generaal gemachtigde, waarbij door ZEd. aan een der crediteuren—den geintimeerde — werd medegedeeld dat men de ondernemingen wilde sluiten en de koelies ontslaan, en waarbij aan geintimeerde de propositie werd gedaan om veertig velden voor eigen rekening te beplanten als hij hem 5000 dollars kon bezorgen — alles was gearrangeerd, bet voordeel zou groot zijn en telegrafisch antwoord ja of neen werd verzocht;

dat bier dus de gemachtigde der appellante aan een der crediteuren — natuurlijk ten detrimente der anderen — veertig velden van bare (onbetaalde) gronden aanbood tegen 5000 dollars en men al zeer naief moet wezen als men niet begrijpt waar de besten der plus minus 600 Chineesche koelies, die 100 dollars, en der plus minus 300 Javaansche koelies, die 30 dollars per man gekost hebben, (en de vorderingen op welke dus te loor gingen) zouden blijven;

dat het wel van zelve spreekt dat de dure inventarisgoederen als tabakpersen enz. den weg zouden opgaan door de koelies ingeslagen, namelijk naar de 40 velden;

dat dan ook geseind kon worden „prefent" „the profit will be great," (A. B. C. Code);

dat voegt men nu bierbij dat omtrent 200 balen, 32000 pond