beheer alleen zou behooren te vermelden ontvangen gelden en niet ontvangen goederen, geen steun vindt in de wet en geheel in strijd is met den aard en strekking van het afleggen van rekening en verantwoording;

O. dat waar nu de ontvangen producten niet onder de ontvangsten op de rekening zijn opgebracht en uit de uitgaafposten niet voldoende kan beoordeeld worden, welke en hoedanige producten zijn ontvangen, de rekening geen volledig overzicht geeft van het gevoerd beheer, en derhalve niet voor debat vatbaar is, en mitsdien terecht door den rechter a quo is beslist, dat geene behoorlijke rekening is afgelegd, zoodat 's Raads vonnis, hoewel op eenigzins andere gronden, behoort bekrachtigd te worden;

Gelet op de aangehaalde wetsbepalingen en art. 5b van het Reglement op de Burgerlijke Rechtsvordering;

Rechtdoende in hooger beroep :

Doet niet te het appel;

Bekrachtigt het vonnis van den raad van justitie te Macasser dd. 2 December 1-891, waarvan appel;

Veroordeelt appellant in de kosten van het hooger beroep.

Zitting van 27 April 1893. Voorzitter en Raadsheeren: als voren.

Art. 3 Staatsblad 1828 46. Reglemeni voor het

collegie van boedelmeesteeen te B atavia.—voogdij

ovelt minderjarige arabieren. ultoeeening

daarvan door een door de boedelkamer als voogd erkend persoon betwisting van diens qualiteit.

Als de door een onchrislen vader (arabier) bij testament over zijne minderjarige kinderen benoemde voogd is overleden, is niet het college van boedelmeesteren van rechtswege en met uitsluiting van elk ander met de voogdij over die minderjarigen belast.