ten van de huisdeur, welke geheel van gevlochten bamboe was vervaardigd, te verbreken en door de aldus ontstane opening een stokje te steken en daarmede de klink op te lichten, dan mogen de laatstvermelde feiten niet in aanmerking komen, indien art. 273 Jul. Regl. niet is toegepast 693

Overtreding. — Bevoegdheid.

Wanneer, in overeenstemming met de acte van verwijzing, in de beschuldiging, tegelijk met eenige misdrijven, ook ten laste is gelegd eene overtreding, welke strafbaar is gesteld met ten arbeidstelling aan de publieke werken voor den ko9t zonder loon, dan moet de Landraad zich, krachtens art. 110 Regl. op de Recht. Org., van de kennisneming en berechting van dit laatste feit onthouden 696

Art. 1 15 Strafw. v. Inl. — Des bewust gebruik maken van een valsch geleidebillet.

Een geleidebillet tot verkoop van runderen is niet een authentiek getuigschrift, naar een getuigschrift als bedoeld in art. 115 Strafw. v. Inlanders.

Het des bewust gebruik maken van znlk een valsch geleidebillet is bij geene wettelijke bepaling strafbaar gesteld . . . 699 Artt. 64 en 13 Recht. Org.

Volgens art. 64 van het Regl. op de Recht. Org. kunnen de buitengewone Substituut-Griffiers de functien van Griffiers niet waarnemen, alvorens den eed,, hij art. 13 van dat Reglement omschreven, te hebben afgelegd. Elke ambtsverrichting, door zoodanigen Griffier gedaan zonder voorafgaande eedsaflegging, is gedaan in strijd met do wet en mitsdien onbevoegd .... 702

Art. 74 Reg. Regl — Rechtspraak in naam des Konings.— Recidive.

De Hocloebalang van Edi Besaar spreekt niet recht in naam des Konings, omdat de inheemsche bevolking in gemeld landschap in het genot is gelaten van hare eigene rechtspleging. Hij past dus ook het Strafwetboek voor Inl. niet toe.

Van toepassing van art. 25 van genoemd Strafwetboek door den Landiaad kan alleen sprake zijn, wanneer een beklaagde, na eene veroordeeling te hebben ondergaan tot eene der in dat artikel opgenoemde straffen, andermaal wegens misdrijf terecht staat. Zoodanige veroordeeling moet uit den aard der zaak zijn uitgegaan van een rechter, die dat Strafwetboek toepast . 704

Verwijzing. — Acte van beschuldiging. — Art. 246 Inl. Regl.