Gelast dat hij onmiddellijk uit zijn arrest zal worden onslagen, ten ware hij om andere redenen daarin behoort te blijven.

Verwijst het Land in de in beide instantien gevallen kosten en misen der justitie, mitsgaders in die van den processe.

Zitting van 14 December 18,94.

Voorzitter: als voren.

Meerdere in rang. — Art. 20 jo. 29 Regl.

inwend. dienst.

Een le Luitenant, belast met het commando van een compagnie, is niet de meerdere in rang van een le LuitenantAdjudant bij het bataiüon, waartoe die compagnie behoort.

HET HOOG-MILITAIR-GERECHTSHOF,

Gezien het vonnis van eenen daartoe benoemden Krijgsraad te Magelang tegen den in hoofde dezer genoemden beklaagde gewezen en uitgesproken op 5 Juni 1894, waarbij hij is schuldig verklaard aan: „medeplichtigheid aan insubordinatie door woorden door eenen Officier, onder verzachtende omstandigheden gepleegd, door desbewust den dader bij te staan in de feiten, waardoor het misdrijf is voltooid, onder verzachtende omstandigheden" en deswege veroordeeld tot de straf van twee maanden militaire detentie, met verwijzing voorts in de kosten en misen der justitie en in die van den processe;

Gelezen den namens den appellant op 25 September 1894 gedienden eisch in appèl, waarbij wordt geconcludeerd, dat het den Hove moge behagen, met ontvangst van het appèl, te niet te doen het vonnis waarvan appèl en, doende wat de eerste rechter had behooren te doen, appellant vrij te spreken, met veroordeeling van den Lande in de kosten van beide instantien;