verstands ontsteekt hel offer en de walmen van hetzelve zijn de daden. Alleen daar, waar het dus gesteld is, zal de Godsdienst verwarmen; alleen daar zal zij haar weldadig vermogen rondom zich verspreiden; alleen daar zich verheffen tot God, en opklimmen als reukwerk voor zijn aangezigt. Daarom, vraagt u, M. H.! of er meer bij u is, dan de overtuiging, dat gij jezus moet eeren, dan het verlangen, om zijne geboden te onderhouden; — of uw hart voor Hem zich buigt, of het in liefde tot Hem blaakt, of uit het binnenste bezielend het vermogen uitgaat van uwe godsvrucht en tot hel binnenste alles bij u wederkeert. Daarom, vraagt u, of er ook iets is op aarde, vader of moeder, dat gy lief hebt meer dan Hem; of er ook iets is, dat gij te kostelyk zoudet achten om het te brengen aan zijne voeten." — Ten slotte danken wij den Heer van senden voor zijnen geheel eigenaardigen bundel, dien wij aan jonge, flaauw predikende Ambtsbroeders zullen aanbevelen, opdat zij er uit mogen leeren, hoe men levendig en de aandacht boeijend kan prediken ; maar nimmer zullen aanprijzen aan uil zich zelve reeds weelderige vernuften, opdat deze niet meenen, dat schitterend prediken het loppunt van goed prediken zy.

Op de Leerredenen van v. sendek laten wy volgen de Sermons par athanase coquerel, l'un des Pasteurs de l'Eglise Reformée de Paris, die zoo wel omdat zij te Leiden in 1838 zijn uitgegeven, als omdat zij van eenen Prediker afkomstig zijn, welke een tijdlang in ons Vaderland het Evangelie verkondigde, hier eenige melding moeten vinden. Wij plaatsen ze naast die van v. seinden , dewijl dc beide Predikers zeer veel overeenkomst met elkander hebben, en cr naauwclijks een Fransch Predikant zal zijn te vinden, die