Nergens beter dan liier weten wij ook te vernielden het Bijbelsch Handwoordenboek van zedelijke voorheelden en onderwerken, ontleend uit de Schriften des Ouden en Nieuwen Verhonds, en eenige uitgezochte plaatsen der Jpocryfe hoeken; bijeenverzameld door d. ysewbeek, Lecraar der Doopsgezinde Gemeente te Alkmaar, ten vorigen jare te Amsterdam uitgegeven. Het is een oorspronkelijk werk, waarin vele Bijbelplaatsen worden aangehaald, die of gezegden over- of voorbeelden van- allerlei deugden en ondeugden behelzen, zoodat men in het katechetisch onderrigt, of ook in het schoolonderwijs of bij het opstellen van predikatieën, dit boek kan gebruiken , ten einde door Bijbelwoorden en vooral door Bijbelsche voorbeelden, wanneer men ze uit zich zeiven niet dadelijk weel te vinden, het onderwijs te verlevendigen. Wy kunnen niet nalaten hier op te merken, dat in den bekenden Leiddraad hij het Godsdienstig onderwijs van p. boeles, in het achtste hoofddeel, bl. 58-87 des tweeden druks, de zedeleer aldus door Bijbelsche voorbeelden regt aanschouwelijk is gemaakt, en dat dit gebruik van die voorbeelden nog rijker is aangewend in hét boekje van den Haagschen Predikant d. molenaar, Godsdienstleer, hoofdzakelijk uit de Bijbelsche geschiedverhalen ontleend, voor eerstbeginnenden na het onderwijs in de Bijbelsche Geschiedenis, te 's Hage in 1827 reeds uitgekomen , welk doelmatig boekje zeker veel meerderen opgang zou gemaakt hebben, indien de Schrijver zich kort daarna ook niet in een' anderen geest had doen kennen.

Aaneengeschakeld wordt de Bijbelsche geschiedenis medegedeeld in de Bijbelsche verhalen voor scholen