<cn huisgezinnen. JS/aar het 1 footjdHtlsch van k. a wagner, uitgegeven door den Knndidaal in de Godgeleerdheid l. s. r. Müvboom , die dit boekje in 1838 voor het eerst, en in 18.39 reeds voor de tweedemaal bij j. b. wouters te Groningen in 't licht zond, en zich bij den tweeden druk als den Vertaler noemde. Het bestaat in twee stukjes, waarvan het eerste in 0'2 afdeelingcn de merkwaardigste voorvallen uit het Oude, liet tweede in 70 die uit het Nieuwe Verbond mededeelt. De volzinnen zijn zeer kort, en ook daardoor voor kinderen zeer verstaanbaar. Bovendien worden achter elke afdeeling korte Nuttige lessen gevonden , opdat de Geschiedenis, met toepassing op het leven behandeld, de Jeermeesleresse der kinderen worde. Bij het doorbladeren scheen ons het boekje zeer geschikt voor kinderlectuur en katechetiseh onderwijs ■, wij beproefden daarom hot hiertoe te gebruiken en onze verwachting werd verre overtroffen. Als een niet duur (het geheel kost slechts 60 cent) en allergeschikst leesboekje voor de jeugd bevelen wij het aan Ouders, Meesters en Predikanten ten sterkste aan.

Het laatste en uitgebreidste der boeken, welke wij hier te vermelden hebben, is ook.buiten twijfel het merkwaardigste ; wij meenen de Handleiding tot hel geven van /misselijk onderrigt in de Godsdienst, door f. buscii. Naar het Hoogduitsch.' Amst. 1838. Er is met welverdiende ingenomenheid reeds vroeger over hetzelve in dit Tijdschrift gesproken (15), en

(15) Door den tieventerselien Predikant a. verwijs, Jaarg. 1830, I, 82—84.