De Volmaakte Gehuwde vrouw door Fray Luis de Leon 1528—1591, uit het Spaansch door P. Lissone Wterd^s, Amsterdam. N. V. R. K. Boekcentrale 1925. 184 blï.

Prof. P. Geurts schreef een voorwoord en zegt o.m.: „Een lang verborgen parel ontdekt en aan het licht gebracht". Inderdaad een schitterend boek voor onze gehuwde vrouwen. Moge het een zeer ruime, een massale verspreiding geworden, onze vrouwen, onze huisgezinnen, onze maatschappij en onze Kerk ten zegen.

De sociaal-economische geschiedenis van België door Dr. Floris Prims, Stadsarchivaris te Antwerpen. „Excelsior" St, Trudostraat 21, Brugge. Gerardstraat 12, Antwerpen. Nobelstraat, den Haag

1925. 180 blz. 5 francs.

Een zeer interessant werk van den bekenden redacteur van ,,De Gids op maatschappelijk gebied", waarvan ons meer bijzonder troffen de hoofdstukken over de verschillende ambachten als Lakenambachten, Stadsambachten, ambachten in de tweede helft der XHIe eeuw en in de XlVe eeuw en de daaropvolgende tijdperken. ■

UIT Dl

Beroepskeuze te Haarlem: De Nieuwe Haarlemsche Courant van 17 Dec. j.1. geeft onder „Uit den Gemeenteraad" een resumé der besprekingen betreffende de ber.voorlichting aldaar. De heer Gerritsz, vertegenwoordiger der S.D.A.P. in dien raad, directeur van den Ned. Werkloosheidsraad en meer dgl. instellingen en bovendien redacteur van 't Tijdschrift van den N.W.R. — alleszins deskundig dus, zoo zou men zeggen, op dit terrein — beschuldigde den Wethouder Heerkens Thijssen van „bewuste nalatigheid" op het stuk van verzorging der beroepsopleiding en beroepskeuze. In verschillende plaatsen zijn gemeentelijke kantoren voor hulp bij beroepskeuze ingericht. Dat alles ontbreekt hier. Van katholieke zijde werd opgemerkt, dat door de katholieken op dit terrein reeds heel veel gedaan is, dat ook te Haarlem deze zaak door de katholieken in voorbereiding is, dat de katholieken hiervoor om een bijdrage van de gemeente zullen vragen. De heer Reinalda, ook S.D.A.P.-er, betoogde, dat hij niet kon inzien, evenmin als de heer Gerritsz, waarom ook hier weer splitsing naar religieuze opvatting moest plaats hebben. Beroepskeuze heeft met

PERS

godsdienst niets te maken, die taak kan men dus veilig aan de Overheid overlaten! Straks, zei de heer Gerritsz, komt ook de christelijke vakbeweging en komen anderen met een eigen kantoor

En dat van den heer Gerritsz! Van den heer Gerritsz, den deskundige! zoo zou men toch zeggen van den stand van zaken op dit terrein! Van den Redacteur van het Tijdschrift van den N.W.R.!

Herinnert de heer Gerritsz zich dan niet, wat hij schreef in zijn Tijdschrift, jrg. 7, 1924, aflevering 10 blz. 215: „De redactie staat niet op het standpunt der uitsluitende overheidsbemoeiing. Red."

Is de Redacteur van bedoeld tijdschrift de heer Gerritsz, het lid der S.D.A.P. de heer Gerritsz in den Haarlemschen Raad? Inderdaad!

Tegen beter weten in dus politieke zwendel!!!

De S.D.A.P.-volgelingen in Haarlem mogen zich wel gelukkig achten met dgl, vertegenwoordigers, de bewusten!

V

Vakonderwijs in het bedrijf: Een proef te A'dam: Wethouder Polak acht dergelijk onderricht practisch en minder kostbaar dan