bepalen tot het verstrekken van een beoordeeling en raad aan jeugdige personen en hunne ouders bij het kiezen van een vak, en verder alle anderen — ook de patroons — er buiten heeft te laten. Zelfs de schijn van als plaatsingsbureau tevens te functioneeren door bemiddelend op te treden voor de jongelieden bij den werkgever, waar zij zich willen aanmelden, moet nog angstvallig vermeden worden.

Vooral een ongunstig „rapport" zou jongelui anders als een demon gedurende hun geheelen leertijd vervolgen. Ontkend kan

niet worden, dat „wilskracht", „eerlijkheid", en nog andere karakteristieke aanduidingen inderdaad wel met alle consciëntie moeten nagegaan en zeer voorzichtig op schrift gesteld worden.

Anderzijds zal een ernstig opgemaakt rapport den werkgever een zeer gewenschte waarschuwing zijn, wordt geredeneerd.

V

Ik vertrouw met het bovenstaande mijn praktijkvraag duidelijk genoeg gesteld te hebben. Van het uitspreken van eigen oordeel heb ik me onthouden. De bedoeling

VOORBEELD 2

Het gekozen vak is

Volgens geneeskundige verklaring daartoe geschikt.

Geadviseerd tot

Bijzondere aanteekeningen

Betreft: , wonende straat

No.

Ondergeteekende deelt aan het R. K. Openbaar Bureau voor Beroepskeuze te Tilburg mede, dat bovengenoemd persoon

is aangenomen als Toezending van andere candidaten is gewenscht.

Dezerzijds bestaat er geen bezwaar tegen, dat na enkele maanden nog eenige informaties door Uw Bureau worden ingewonnen omtrent geschiktheid, vorderingen enz. van de(n) geplaatste(n) persoon.

TILBURG. 19

(Handteekening),