geld of betelnoten te strooien. Maar wel moet de lijkbaar met een nieuw kleed bedekt zijn, omdat de doode zijn nieuw leven met een nieuw kleed moet beginnen. Ook is het verplichtend op weg naar de verbrandingsplaats, ook als die maar enkele meters van het sterfhuis verwijderd is, de processie driemaal nu hier, dan verder te laten stoppen, want deze halten symboliseeren het laatste vaarwel van den doode aan de wereld. De lijkgangers moeten langs den heelen weg den begrafeniskreet herhalen : « Ram nam Satya hai. Er is redding in den naam van Ram. » Is het lijk op de verbrandingsplaats aangekomen, dan moet het op den brandstapel geplaatst worden. Terwijl de Brahmaansche priester eenige verzen leest uit de Veda's, wandelen alle omstanders er eenige keeren omheen. Daarna koopt een naaste verwant van den doode — bij voorkeur zijn zoon — vuur van een Dom en steekt den stapel aan. Onder het verbranden van het lichaam moet het volk er omheen blijven staan. Na de verbranding moet men de overblijfselen in de rivier werpen — gewoonlijk in de heilige rivier. Dan baadt het volk zelf en keert naar huis terug.

Natuurlijk moet degene, die het vuur aanstak, voor minstens dertien dagen boete doen, door dagelijks verschillende gebeden en plengoffers te verrichten. Onderwijl blijft hij volledig van iedereen gescheiden, zelfs van zijn huisgenooten. Op sommige plaatsen wordt hij voor die dertien dagen een onaanraakbare.

Op den dertienden dag worden alle manlijke verwanten, sommige vrienden en de priester der familie bijeengeroepen. Dan komt de barbier en scheert allen hoofd en gelaat. Daarop volgt een bad. Waarna allen weer te samen komen om van den priester den uitleg te hooren van enkele passages uit het heilige boek. Nadat de boeieling aan den doode een offer heeft gebracht van melk en lekkernijen, vereenigen de aanwezigen zich rond een feestmaal. Daarna keert ieder naar huis terug, maar de priester gaat niet weg, voordat hij een belooning heeft ontvangen voor zijn diensten. Dat kan van alles zijn, dat meer dan twee roepieën waard is.