pingsteekens te zetten ! Hebben niet heel wat Jezuïetencolleges onder andere St. Xavier's te Calcutta, onlangs hun honderdjarig bestaan gevierd ?

— Ja wel, maar St. Mary's is geen gewoon Jezuïetencollege, maar een college voor Jezuïeten.

— Een soort van seminarie voor de orde bedoelt u ?

— Juist, een studiehuis voor theologie.

— Nou en dan. D'r zijn er die vijf of zes maal ouder zijn \

— Zeker, maar d'r is er maar één in heel Indië ! Maar één, dat zestienhonderd vijftig meter hoog op den Himalaija ligt. Maar één, dat deze laatste vijftig jaar 588 Jezuïeten (1) tot het priesterschap opleidde om ze als missionarissen uit te zenden over geheel Voor-lndië en Ceylon, tot in China toe. Het jubileeren niet waard ?

Missieoversten zullen komen en bisschoppen — zeven oudstudenten van St. Mary's werden tot bisschop gewijd, — nieuwelingen en veteranen zoo leerlingen als professors, zullen van 4 tot 6 Juni Cod danken om al de gaven, hier met de priesterlijke macht zoo milddadig meegedeeld : een stroom van genaden die, gelijk al de groote rivieren van Indië hier in den Himalaija ontsprongen, met zijn vele takken een gebied bevloeit met boven de vierhonderd millioen zielen.

Wie aan het jubileeren gaat, mijmert over het verleden en droomt van de toekomst. Hij looft Cod om wat hij met Zijn genade mocht verwezenlijken en overweegt wat de Heer nog van hem verwacht. Een jubileum als dit moet vooral een verjonging beteekenen en een verdieping.

Uit de hel,

Te dien tijde trachtten onze jonge paters zich toe te leggen op de filosofie en de theologie te Asansol. In vogelvlucht een honderd tachtig kilometer ten N.-O. van Calcutta Bengalen in. En... ze studeerden er nog zoo slecht niet : een en twintig paters

(1 ) Hiervan waren er 295 bestemd voor de missies Calcutta, Ranchi, Galle, toevertrouwd aan de Belgische provincies.