Aan de C. v. B. werd handhaving van het ontslag gevraagd, teneinde in 't genot van wachtgeld gesteld te kunnen worden. Een gunstige uitslag werd verkregen, doch deze zal niet toegepast behoeven te worden door herbenoeming der betrokkenen. Een gelijk geval deed zich te Amsterdam voor, waarbij het aanvankelik scheen, alsof wij ook hier ten behoeve van een onzer leden zouden moeten ingrijpen. Door benoeming aan een andere school werd het gevaar echter afgewend. Nog een ogenblik heeft er een achtste ontslagkwestie gedreigd, doch het was gelukkig slechts een voorbijgaande wolke.

In de meeste gevallen werden de ontslagenen bijgestaan door onze rechtskundige adviseur mr. B. de Gaay Fortman van wiens belangrijke diensten de Unie dit jaar voor de laatste maal heeft kunnen profiteren. Wegens benoeming tot Rechter in de Arrondissements-rechtbank te Dordrecht was het mr. Fortman niet wel mogelik, langer onze belangen te behartigen. Een woord van hulde voor alles wat mr. de Gaay Fortman voor de Unie en haar leden gedaan heeft, mag hier niet ontbreken. Zijn heldere adviezen, krachtige betogen, de doorwrochte artiekelen, die hij enkele malen in ons orgaan schreef, zullen al evenmin spoedig door ons vergeten worden als de aangename wijze, waarop hij met ons H B. steeds samenwerkte. Dat alles zal bij ons allen in dankbare en prettige herinnering blijven.

Onderhandelingen betreffende de benoeming van een opvolger zijn reeds aanhangig gemaakt en zullen waarschijnlijk spoedig tot een gewenst resultaat leiden, waarvan dan in 't orgaan mededeling