Uitkering bij overlijden.

Een uniforme rijksregeling, zodat ingeval een ond.(es) komt te overlijden, kostwinner zijnde, aan degenen wier kostwinner hij was, een gratifikatie wordt uitgekeerd, gelijkstaande met drie maanden salaris.

Verlofregeling.

a. Ingeval van ziekte:

1. bij tien of minder dienstjaren vol traktement, gedurende de eerste 12 maanden; daarna twee-derde deel gedurende eenzelfde termijn;

II. bij meer dan tien dienstjaren vol traktement gedurende 18 maanden; daarna gedurende nog 18 maanden twee-derde deel.

b. Ingeval van ziekte van bloedverwanten in de eerste graad wordt op schriftelijk advies van de behandelende geneesheer verlof toegestaan met behoud van salaris, gedurende ten hoogste 1 maand. Daarna wordt toegepast de regeling genoemd in het eerste lid van art. 6 van het Kon. Besluit van 31 Desember 1920, S. 949.

c. Ingeval van verplichte opkomst in de militaire dienst, van welke aard ook, blijft het behoud der betrekking verzekerd, terwijl het salaris ten hoogste wordt verminderd met hetgeen uit hoofde van die opkomst wordt genoten.

Opleiding en eksamens.

Vooropleiding: 5-jarige H.B.S. (of daarmee gelijk te stellen diploma).

Vakopleiding: 2-jarige kweekschool met ruime gelegenheid tot praktiese oefening.

Afschaffing van normaallessen en partikuliere opleiding.

Eksamens: Eén eksamen met volledige bevoegdheid.

Schooltoezicht.

Wettelike waarborg voor het voldoen aan zekere eisen van vakkundige- en administratieve bekwaamheid.

Rechtspositie.

1. Een akte van benoeming, die het karakter heeft van kol-