Van de gegeven adviezen betroffen:

Rechtspositie, akte v. aanst. en instruktie 74

Berekening, v. Diensttijd en/of salaris 78

Pensioenen en wachtgelden 84

Verlof- en ziekteregeling 20

Moeilikheden met Bestuur en/of Hoofd 42

Opleiding, Studie en Eksamens 32

Sollisitaties in ons land en naar Indiƫ 41

Propaganda 52

Diversen

Totaal 465

Orgaan.

Ons blad verscheen geregeld, enkele malen met een bijblad, wanneer overvloed van copy in zodanige mate aanwezig was, dat zuinigheid de wijsheid zou bedrogen hebben. Als propagandamiddel bewijst het nog altijd uitstekende diensten. Wie de Uniekrant leest, is bij in alles, wat spesiaal voor de positie van de klasse-onderwijzer(es) van belang is.

Laten we ons blad goed lezen en het daarna aan anderen geven om hen zo op den duur voor onze organisatie te winnen. Blijft het aantal leden gestadig stijgen en houdt de toename van advertenties daarmee gelijke tred, dan zullen we in de naaste toekomst nog wel niet tot wekelikse verschijning kunnen overgaan, maar wel eens vaker een bijblad kunnen inleggen. Daardoor zal het mogelik zijn enkele interessante rubrieken nog wat beter te verzorgen dan tans.

Akties en kontakten.

De gevoerde aksies hebben zich bepaald tot het RapportRutgers en het Spellingbesluit. In beide gevallen is een adres gezonden aan de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, terwijl van onze konklusies inzake het RapportRutgers een afschrift werd gezonden aan de Kamer en aan de leden van het schooltoezicht, terwijl tevens op ruime schaal voor publiciteit in de grote en kleine pers van allerlei richting werd zorg gedragen. Beide adressen zijn in ons blad afgedrukt, zodat onze leden ervan konden kennis nemen.

Ook moet gememoreerd worden de aksie, die gevoerd is in verband met de Hoofdakte-eksamens van het vorige jaar. Die aksie is niet zonder resultaten gebleven. Van verschillende