kweekschoolwet en regulering van de opleiding. 8-4-35 — Aan de Ministers van Onderwijs en van Sociale Zaken, betreffende een Rijksbijdrage voor het VOJOwerk ten behoeve van de werkloze jonge kollega's. Dit adres in samenwerking met de „Vereniging".

14-5-35 — Aan de Tweede Kamer inzake de wet tot verlaging van de openbare uitgaven (de bezuinigingswet.) 12-7-35 Aan de Minister van Onderwijs, inzake een vaste volgorde bij afvloeiing van personeel — Eveneens in samenwerking met de „Vereniging".

15-7-35 — Aan de Tweede Kamer, inzake het ontwerp tot beperking van de onderwijsuitgaven.

15-9-35 — Aan de Tweede Kamer inzake de salarisplannen van de Regering.

30-9-35 Aan de Tweede Kamer terzake van de onderwijsbezuiniging. Dit adres evenals het vorige in samenwerking met de Onderwijscentrale.

De samenwerking met andere organisaties in de Onderwijs-Centrale bleef voortreffelijk. Onze vertegenwoordiger Fieggen, die + 10 jaar het secretariaat heeft waargenomen, zag zich op zijn verzoek van die functie ontheven en werd met het beheer der penningen belast.

In enkele gevallen werd een adres van de Vereniging van Leraren en Onderwijzers in de Lichamelijke Opvoe^ ding ter voorkoming van opheffing van dit onderwijs, gesteund. Zo o.a. te Middelharnis en te Gouda.

In de Commissie voor Schooluitzendingen voor de Ned. Chr. Radio Vereniging werd Bos onze vertegenwoordiger in de plaats van Zwitser.

Homan volgde Van de Repe op in de Commissie, die de Bibliotheek voor het Chr. onderwijs bestuurt.

De voorzitter vertegenwoordigde ons op de jaarvergaderingen van het Ned. Onderwijzers Genootschap en de Mulo-vereniging. Muntingh was onze representant bij Chr. Mulo en de Vereniging van Chr. Onderwijzers, enz. Homan bracht onze gelukwensen over bij het jubileum van het Chr. Instituut voor Lichamelijke Opvoeding en Fieggen bij dat van de Gereformeerde Kweekschool te Amsterdam.

Een excursie, uitgaande van „Heemschut", vereniging tot behoud van Natuurmonumenten, naar ons grootste