AAN DE REDACTIE.

van Landbouw, in zijne Yergadering Tan 3 Februarij 1.1., om inde maand April eene Tentoonstelling van stieren, met uitlooving van prijzen, uit die Gemeenten waar leden onzer Onderafdeeling wonen, te houden, en om later jaarlijks in iedere Gemeente eene keuring van stieren te houden ter verkrijging vaneen diploma. De Tentoonstelling werd 7 April 1.1. gehouden te Borculo. Yele leden en belangstellenden woonden haar bij. Negentien stieren waren aangevoerd. Door de vijf keurmeesters werd de hoogste prijs toegekend aan H. J. te Yeldhuis met 57; 2e prijs aan H. J. Dave met 55; 3e prijs aan L. Tiggelman met 51; 4e prijs aan E. Esselink met 50 punten; terwijl de vier prijzen ieder van f 1.50 werden uitgereikt aan H. Esselink, G. J. Bannink, H. J. Yoortman, en H. Dieperink, en een diploma aan G. Azeler, G. J. Haselberg, G. J. Heijink, G. Bennink, J. Oldenmenger, G. J. Olminkhof en J. H. te Lintelo. Het geheele getal punten 58, door het Hoofdbestuur der Maatschappij voor exemplaren, die aan alle vereischten kunnen voldoen, vastgesteld, kon aan geen enkele worden toegekend, wel een bewijs dat het in deze streken van groot belang is dat het bij deze ééne tentoonstelling niet blijft en dat de Maatschappij en hare Afdeelingen zich de zaak der stierenkeuring met ernst blijven aantrekken en finantieel steunen. Namens het Bestuur, G. P. SCHELT, Secretaris. \ B O E K-A A N K O N DIGIN G. Landbouwdierkunde, nuttige en schadelijke dieren van Nederland, door Dr. Ritzema Bos, leeraar aan de Rijkslandbouwschool te Wageningen, T deel, te Groningen bij J. B. Woiters. Yoor mij ligt een boek, dat zeker veler aandacht trekken zal, I°. omdat het, blijkens den titel, dien het draagt, een hoogst belangrijk onderwerp behandelt; 2°. omdat de naam van den Schr. al dadelijk doet vermoeden, dat men hier een degehjken arbeid mag tegemoet zien. Immers, wie mag meer bevoegd heeten om een werk te schrijven over de landbouwdierkunde, dan de leeraar aan de Rijkslandbouwschool inde dierkunde, een man, die ten overvloede, ook reeds uit vroegeren arbeid, bekend is als in deze zaken volkomen tehuis te zijn. Zoo iemand dus gezegd mag worden als het ware de aangewezen persoon te zijn, om zulk een werk te schrijven, dan is het gewis Schr.,