TER AANKONDIGING ONTVANGEN.

1. Programma der Zuivel- en Veetentoonstelling, die 10 tot 14 Juli a.s. te Gent gehouden wordt. De aangifte tot mededinging moet geschieden vóór 15 Mei a.s. bij den Heer M. Louis Tijdgadt, Socret. der Landb.-Mij. van Oost-Vlaanderen. Prijzen van 20 tot 300 francs, voor de beste melk, boter en kaas, melkkoeien en jongvee, werktuigen voor zuivelbereiding en plannen van kaas- en boterfabrieken zullen worden uitgereikt. Het is te hopen dat Nederland door vele inzendingen met eere zal vertegenwoordigd zijn. 2. Prijscourant met korte beschrijving in het Nederlandsch van 40 Aardappel-varieteiten van W. Paulsen te Nassengrund bij Blomberg in ‘t V'jrstendom Lippe. De handelszaak van den Hr. P. is ook in ons Vaderland reeds sedert vele jaren gunstig bekend. 3. Eene dergelijke Prijscourant van P. von Gröling & C°. bij Berlijn, wiens onvermoeide, reeds vele jaren volgehouden pogingen, om goede variëteiten van aardappels inden handel te brengen, algemeen bekend zijn. In dezen 13el1 jaargang worden er 140 aangeboden, waarvan sommige tevens afgebeeld en alle nauwkeurig omschreven zijn. Bij eigen ondervinding kunnen wij deze firma gerust aanbevelen. Opgave van soort van grond en van het bepaalde gebruik dat men van de aardappels wil maken, b. v. voor tafelgebruik, branderij- of stijfselbereiding, veevoeder enz., is bij de bestelling wenschelijk. 4. Circulaire van de Firma Kop en Broekmate Amsterdam, die aldaar een Bureau van informatie gevestigd hebben, waar men tegen een matig gesteld tarief inlichtingen verkrijgen kan omtrent de soliditeit van personen in het binnen- en buitenland, aan wien men inde gelegenheid is leveranties van b. v. landbouwprodukten te doen, of ook omtrent de beste gelegenheid tot afzet vaneen of ander produkt (b. v. boter of kaas, granen enz.). 5. Afdruk van het opstel: „Bemestingsproeven door G. Reinders’', Gt afl. 2 van het Tijdschrift v. Landbouwkunde, aangeboden door de Firma G. J. Krol Sp C°. te Zwolle, aan hare afnemers en begunstigers. Op nieuw verricht de genoemde Firma een goed werk met de verspreiding van dit boekje, waarin, zooals van den kundigen schrijver te verwachten was, een aantal hoogst nuttige wenken voor hen, die bemestingsproeven wenschen te nemen, gegeven worden, al is de inrichting, zooals de Heer R. die voor zulke proeven voorstelt, naar °nze bescheiden meening voor de meeste landbouwers, wel wat te °uislachtig en te ingewikkeld. Wij komen hierop nog nader terug, behartigenswaard is vooral ook hetgeen door de verspreiders van het boekje in het „voorwoord” is gezegd omtrent de nog steeds heersende onjuiste meening dat men voor bepaalde gewassen ook behaalde soorten van handelsmest, eene andere voor Tarwe, dan voor 'Qgge of voor Haver b. v., kan gebruiken zonder op de samenstelling Van den bodem te letten. De ontwikkelde landbouwer trachtte inde ®®ïste plaatste weten te komen, wat de grond dien hij bebouwt, bevat en waaraan hij behoefte heeft, om daarnaar de bemesting te I®Belen. Daartoe wijzen bemestingsproeven, zelf genomen, het allerlaat den weg. *’• J‘ VAN PESCH-