KOKTE MEDEDEEL INGE N.

Wanneer het thans in onze hoofdstad gevierde landbouwfeest en zeer zeker niet het minst de inspanning van velen, reeds sedert verscheidene maanden, om dit feest voor te bereiden —■ werkelijk eens den hoofdstoot mocht geven aan het ontstaan der reeds jaren lang door velen gewenschte algemeene landbouwmaatschappij, en deze Yereeniging, op goede grondslagen gevestigd, ook met goed gevolg werkzaam bleef, dan zou hierdoor ongetwijfeld een groot en blijvend nut gesticht worden, dat zelfs de rechtstreeksche gevolgen zelve der Tentoonstelling nog zou overtreifen. Naast de niet genoeg te waardeeren vermeerdering van bekendheid met Nederlandsche landbouwtoestanden bij andere volken, waarvan Landbouw en Nijverheid in hooge mate financieele voordeelen zullen behalen, en naast de vermeerderde kennis van de verschillende onderdeden van het landbouwbedrijf der Nederlandsche landbouwers zelve, die de Tentoonstelling zeker in menigte zullen bezoeken en tot het in stand komen er van hebben medegewerkt, komt dan nog de verzameling van de thans nog maar al te veel versnipperde krachten der talrijke landbouwvereenigingen tot een machtig en invloedrijk geheel. Eerst wanneer dit geheel bestaat zal de Landbouw tot zijn goed recht komen en de geheele Maatschappij zal er wel bij varen. Het jaar 1884 kan dan, behalve door zijn meer dan middelmatigen oogst der meeste gewassen waarover wij ons mogen verheugen en behalve door het heuglijke feit: onze eerste Internationale Landbouw-Tentoonstelling, ook door de tot stand gebrachte eenheid der beoefenaars van den Landbouw onderling, voor dezen hoofdader van ons volksbestaan een gedenkwaardig jaar worden, wanneer men van de reeds behaalde voordeelen flink partij weet te trekken. Nog een drietal belangrijke gebeurtenissen van den laatsten tijd, den landbouw betreffende, moeten hier, zij het voorloopig slechts met enkele woorden in herinnering gebracht worden en wel: de oprichting van de Stoom-zuivelboerderij Tmjn & C°. te Edam, het plan eener Yereeniging tot wering van de knoeierijen inden boterhandel, voorgesteld door eene Commissie uit de Holl. Mi), van Landbouw en eindelijk de bevordering van de inlandsche paardenfokkerij door de Eegeering, op nieuw betoond door het uitloven van premien voor de best voor het leger geschikte paarden en zoo mogelijk aankoop daarvan op de Amsterd. Tentoonstelling. Wanneer de Eegeering en de landbouwers zelf door zulke bewijzen van werkzaamheid toonen, dat men het niet alleen bij mooie woorden wil laten, maar er van beide zijden krachtig wordt gehandeld, dan moet dit wel een gunstig gevolg hebben. De welvaart van den landbouwenden stand en daardoor tevens die van tal van nijveren, heeft inde laatste jaren veel geleden; het is werkelijk de nood die tot handelen dringt. Internationaal Landbouwmuseum in Nederland, De bezoekers der thans gehouden Landb.-Tentoonstelling te Amsterdam zullen daar in het zoogen. "Paviljoen van de stad Amsterdam” een zeer schoone verzameling van landbouwvoortbrengselen enz. zien, waaronder de rijke en tevens