PROEFSTATION TE WAGENINGBN.

N.B. Den landbouwer wordt in zijn belang met nadruk aangeraden , streng toe te zien, dat door kooplieden geen misbruik worde gemaakt van de mededeelingen, vanwege het Proefstation omtrent op zichzelve staande gunstige resultaten der controle gedaan. Ook verlieze hij vooral niet uit het oog, dat feitelijk alleen controle bestaat voor die waren, welke hij onder waarborg van gehalte koopt en die hij laat controleeren. Nog kan hier, volgens verzochte en welwillend verstrekte mededeeling, bijgevoegd worden, dat tegenwoordig reeds 13 handelaren m voedermiddelen een contract met het Proefstation hebben aangegaan , waardoor hunne afnemers kosteloos de van bedoelde handelaars gekochte voedermiddelen kunnen laten onderzoeken op het gehalte aan Eiwit en aan Vet, benevens op zuiverheid. Door de meeste wordt een bepaald gehalte gegarandeerd. Wenscht men schadevergoeding, ingeval de analyse van het Proefstation een te laag gehalte mocht aantoon en, dan moet deze geheel buiten het Proefstation om tusschen verkooper en kooper van te voren bepaald zijn. Deze handelaars zijn, inde volgorde waarop zij het contract hebben aangegaan: Lossoü Erères te Brussel: Kokosnootmeel. v. Engel & benevelt te Doesburg-Lijnkoeken. James Glbbs & O. te Londen: Veekoek. OWendorff & O. te Rotterdam: Lijnkoek. G Jansen te Rotterdam: Arachnidekoek. Stooter & Siemens te Arnhem: Lijnkoek. Aug. Derksen te Emmerik: Katoenzaadkoek. h. W. v.d. Velde & Zoon te Rotterdam: Pahnpittenmeel. De Jong, Trijnes & C». Leeuwarden: Aardmotenkoeh. G. J. Krol & O. te Zwolle: Lijnkoek. A. J. Lankhorst te Sneek: Katoenzaadkoek. Darier de Roaffio & 'O. te Marseille: Kaioenzaadmeel. vp AAN DB REDACTIE! In het laatste hlciandhlctd schreef u over de inkuiling van veevoeder. Ik heb in het vorig jaar ook gras ingekuild; toen ik aan het voederen ging was het vee er niet graag aan, maar wij hadden twee Iransche kooplui van Duinkerken, die zeiden, wij moesten s morgens het voeder uit den kuil op de deel halen, het goed los schudden en s avonds voederen. Toen wij dit deden vraten zij het met smaak op. Ik heb ook suikerbieten-loof ingekuild, ook met goed gevolg, maar goed zouten is veel waard. Dit jaar heb ik hooi gezouten met landbouwzout, daar bevind ik mij best bij; de paarden vreten het graag. Zoolang wij het ingekuilde groen voederden, kregen wijden hoogsten prijs voor de boter; daarna iets minder. Ik zal u later eens berichten hoe het met het hooi is gegaan (T). Met achting enz. Diepenveen, 30 Sept. 1884. A. ZAND BELT. (1) De Redactie houdt zich vriendelijk aanbevolen!