Mededeelingen en Berichten

Volgens den regenmeter aan de Rrjkslandbouwschool te Wageningen is inde maand Maart 1905 80 mM. regen gevallen. Gevallen regen inde maand Maart 1904 46 mM. Bij Koninklijk Besluit zijn, met ingang van 1 April 1.1., tot Rijkslandbouw leeraren benoemd de Adspirant-Eijkslandbouwleeraren H. Wibbens en Th. J. Mansholt. Ontvangen Boeken, Prijscouranten enz. In vriendelijken dank ontvangen: Rijks-Landbouwproefvelden Zuid-Holland 1904. Verslag, uitgebraoht aan Zijne Excellentie den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid door den Rijkslaudbouwleeraar in Zuid-Holland. Idem : Verslag der Handelingen, verricht door het Nederlandse!! Landbouw-Comité over 1904. Idem : Bulletin van het Koloniaal Museum te Haarlem, No. 32, Februari 1905. Bijdragen tot de kennis van het gebruik van Sirih in Nederlandsoh Oost-Indië (bekroonde antwoorden op prijsvraag). Met 13 platen en vele afbeeldingen inden tekst. Idem ; Bijzondere plantenteelt III; Grasland, door J. Z. ten Rodengate Marissen ; uitgave van de Geïllustreerde Land- en Tuinbouwbibliotheek, bij J. B. Wolters, Groningen. Idem: The Journal of the Royal Agricultural Society of England Vol. 65. 1904. Idem : Verslagen en mededeelingen van de Afdeeling Landbouw van het Departement van Waterstaat, Handel en Nijverheid, 1905. No. 1. Lijst van Vereenigingen op Land- en Tuinbouwgebied. (Verslagen en Mededeelingen van de Afdeeling Landbouw, voor zooverre inden handel, zijn verkrijgbaar gesteld bij de firma Gebroeders van Cleef, te ’s Gravenhage). Idem : Nederlandsche Pomologische Vereeniging. Bekroond antwoord van B. A. Plemper van Balen, leeraar aan de Rijkstuinbouwschool te Wageningen, op de prijsvraag betreffende ooftverbruik, uitgeschreven door do Nederlandsche Pomologische Vereeniging. Uitgave van A. van Loon te Tiel. Idem: Annuaire des laiteries et de I’alimentation agricole Beige par Viotor van Doren. 4ième edition 1905. Idem; Koemelk als voedingsmiddel. Behandeling op de boerderij, bij den melkhandelaar en bij den consument. Door H. M. Kroon. Uitgave van JE. E. Kluwer, Deventer. Idem : Plan van de door het Rijk en de Provincie gesubsidieerde proefvelden inde provincie Groningen in het jaar 1905, en Plan van de door het Rijk en de Provincie gesubsidieerde proefvelden, gelegen of aan te leggen in of inde nabijheid der Veenkoloniën der prov. Groningen over het jaar 1905. Idem : Alg. Voorwaarden en Programma voor de tentoonstelling te houden ter gelegenheid van het 57ste Landhuishoudkundig Congres te Veendam ; 12—17 Juli 1905. Idem : Catalogus van de Koninklijke Rozenkweekerij van Gebr. Gratama en Co., Hoogeveen. Idem: Prijscourant van Gras-, Klaver- en Landbouwzaden van Gebr. van Namen te Zwijndrecht. Idem : Van het Landbouwkundig Bureau van het Kali-Syndikaat te Utrecht: 1. Hoe toont zich kali-gebrek bij klaver en ïimotheegras? door Dr. Hjalinar von Feilitzen.