De heer Paulussen jubileerde, werd geridderd en benoemd tot ereburger van Bergeyk

De heer Paulussen, Directeur van de Coöperatieve' Centrale Melkproductenfabriek ~St Bernardus” te Bergeyk, herdacht Maandag 1 Mei j.I, zijn 35-jarig ambtsjubileum. Uit de huldiging tijdens de feestvergadering, uit de zeer druk bezochte receptie, uit de stroom van bloemen, gelukwensen en andere blijken van hartelijke belangstelling bleek duidelijk, hoe zeer de jubilaris geacht en bemind is en dit niet alleen inde kring van het bestuur, personeel, veehouders en dorpsgenoten, doch ook als mens, als man van grote verdiensten, inde Zuid-Nederlandse en Nationale Zuivelwereld. Voorzitter Smits van Oijen memoreert in zijn openingswoord bij de huldiging nog even de moeilijkheden die ~St Bernardus” in zijn kinderjaren heeft meegemaakt, waarbij ook de grote figuur van de eerste Voorzitter de heer Aarts, wordt belicht. De Voorzitter prijst de heer Paulussen voor de tactische wijze waarop hij al de moeilijkheden heeft weten te overwinnen en door zijn wijze van werken een sfeer van vertrouwen heeft weten te scheppen. Hij brengt oprechte dank voor de prettige samenwerking welke de C.Z.N.Z. nu reeds bijna drie jareh met de jubilaris mocht hebben. Hij spreekt de hoop uit dat de heer Paulussen straks nog vele jaren een welverdiende rust mag genieten en feliciteert ham en zijn gezin, in oprechte bewoordingen met zijn 35-jarig ambtsjubileum. * * * > Vervolgens krijgt de heer Dr Boekel, Directeur van het Rijkszuivelwezen het woord.

Het verheugt de geachte spreker een uitnodiging te hebben ontvangen voor dit feest. Het Nederlandse Zuivelwezen stelt veel belang in het werk van de heer Paulussen. Vervolgens roept Dr Boekel herinneringen op over de Brabantse en ook Limburgse zuivelbereiding in het verleden. Hij wijst op de talrijke handkraohtfabrieken waarin de melk nu niet bepaald verwerkt werd tot producten, waarop de Nederlandse Zuivelbereiding trots mocht zijn. Geleidelijk aan werd dit beter bij de opkomst van Stoomzuivelfabrieken, die al spoedig uitgroeiden tot moderne Zuivelbedrijven, welke eerste klas producten afleverden. De krachtige Zuivelorganisatie heeft hiertoe veel bijgedragen, en zal straks door de oprichting van de Middelbare Zuivelschopl in Den Bosch 'nog flinke steun ondervinden. Dit alles is echter niet zonder strijd gegaan en in dit streven naar verbetering heeft de heer Paulussen steeds inde voorste gelederen gestaan. /In tal van overheidsinstellingen en commissies op Zuivelgebied heeft de heer Paulussen dan ook niet alleen plaatselijk, maar vooral ook landelijk grote verdiensten verworven. Toen dan ook bekend werd dat de heer Paulussen met 1 Januari 1950 pensioengerechtigd werd en tegen die tijd zijn functie als Directeur van Bergeyk zou neerleggen, heeft het Hare Majesteit, onze geëerbiedigde Koningin, behaagd, de heer Paulussen, bij Kon. besluit van 14 December 1949, te benoemen tot Ridder inde orde van Oranje Nassau. De omstandigheid dat de heer Paulussen, in verband met zijn opvolging pas 1 Juli a.s. zijn

functie neerlegt, heeft de uitreiking dezer Kon. onderscheiding vertraagd. De heer Dr Boekel heeft echter gemeend deze gelegenheid te mogen benutten en spelt de nieuwe Ridder in opdracht van H.M. het Insigne op de borst. Hij feliciteert tenslotte de heer Paulussen met echtgenote en kinderen zeer hartelijk en spreekt de beste wensen uit voor de toekomst. Met bijzonder genoegen heeft hij vernomen dat de heer Paulussen ook na zijn heengaan als Directeur van ~St Bernardus” nog bereid is zijn gewaardeerde medewerking te verlenen, om als Bestuurs. en commissielid, in diverse instellingen, de Zuivelbereiding te dienen. Na een hartelijk applaus van alle aanwezigen feliciteert de Voorzitter de heer Paulussen en zijn familie met deze verdiende Kon. onderscheiding. Hij geeft vervolgens het woord aan de heer Minderhout van het B. Z. Deze wil volstaan met een woord van dank te spreken voor de bewezen diensten van de heer Paulussen in het Bedrijfschap Zuivel, Zijn naam heeft daar een goede klank. De verhoudingen zijn steeds prettig geweest, al waren de problemen soms groot. Als Voorzitter van de melkpoedercommissie heeft men de jubilaris leren hoogachten en waarderen om zijn bezonken heldere adviezen. Hij wenst Ridder Paulussen en familieleden van harte geluk met zijn onderscheiding. * * * Als vertegenwoordiger van de Algemene Zuivelbond krijgt thans de heer Remmen het woord. De heer Remmen heeft het genoegen eender oudste vrienden te zijn van de heer

Nog twee ~Domo-opnamen”; links; tijdens de rede van Minister Mansholt, rechts: bij de verstuiver.