Het mechanisme, dat de stempel aandrijft, zet zich na elke beweging met een nokkenpal vast. Stempel en aandrijfmechanisme werken onafhankelijk van elkaar.

C. W. S. National Works liet ons in haar stand een kaasomkeerinrichting zien. Het frame van de kaasstelllng, waarop de kaasplanken rusten, is van gegalvaniseerd ijzer. De planken waarop de kazen komen te liggen zijn van geanodiseerd aluminium vervaardigd. Met één enkele handbeweging kan een plank beladen met Cheddar-kazen worden gekeerd, hetgeen vooral voor zware kazen een belangrijke arbeidsbesparing geeft. In Zweden is inmiddels octrooi aangevraagd voor een kaasomkeerinrichtlng, waarmede de kaasstelllng in zijn geheel gedraaid kan worden. A. P. V. Co. Lt d. exposeerde met verschillende typen platenapparaten. Het type H. X, Paraflow is een geheel van roestvrij staal vervaardigd apparaat met een bijzondere plaatconstructie, die in staat is hogere drukken te weerstaan dan

tot nu toe bij gelijksoortige platenapparaten van dezelfde capaciteit mogelijk was. Deze platenpasteur kan o.a. gebruikt worden voor flessenmelk, die tot 130 °C moet worden verhit. Creamery Package Manufacturing Co., Ltd. kwam op deze tentoonstelling uit met diverse platenpasteurs, roomijsvriezers, de Multi-Flo homogenisator roestvrijstalen centrifugaalpompen en een sneeuwijsinstallatle. Voor het transport van melk, dat in Engeland vaak over zeer grote afstanden moet geschieden Schotland, Londen werd niet alleen geexposeerd met tanks, die op de trucks waren geplaatst, maar ook met de met behulp van accu’s aangedreven carrier voor flessenmelk. Dat de melkmachine in Engeland grote populariteit geniet, bewijst wel bet feit, dat de veehouders zich als een gonzende bijenzwerm inde di-

verse stands voor melkmachines ophielden. Geëxposeerd werd met de merken Alfa-Laval, Full-wood, Gascoigne, Surge en Vaccar. De roomijsfabrikanten konden op deze tentoonstelling van alles naar hun gading vinden. Inde stand van Walter Denis Contacts Co., Lt d. werd met twee chocolateermachines gewerkt, die per uur 70.000 choco-ijsjes konden vervaardigen. Verder zagen we o.a. ijsinpakmachines, transportbanden voor roomijsbekers, enz., smeltketels voor chocolade, enz. Wij hebben in het bovenstaande uit de vele werktuigen, die er op de tentoonstelling te zien waren, slechts enkele kunnen bespreken. De indruk, die wij van deze tentoonstelling hadden, was, dat ze in Engelse veehouders. en zuivelkringen zeer intrek was en er goede zaken werden gedaan.

Pneumatische kaaspers. (Clares Service).

Melkcarrier.

Kasenomkeerrichting.