Tentoonstellingen en Keuringen.

Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur. Narcissen-tentoonstelling gehouden op Maandag 21 en Dinsdag 22 April 1913.

Getuigschriften van Verdienste werden toegekend aan: Earcissus Ajn'icot Phoenix, als weinig bekende verscheidenheid ingezonden door den Heer J. Kouwenhoven te Warmond.

Bloem regelmatig van vorm, dubbel; kleur crèmewit met diep abrikooskleurigen grond; de verscheidenheid is veiioopen uit Dubbele Narcissus Sulphur Phoenix, door den inzender gewonnen en sedert 1905 in den handel.

Narcissus poeticus Caedmon, als nieuwe verscheidenheid ingezonden door de N.V. v/h Gebrs. de Graaff te Leiden.

Zeer groote bloem, perfect van vorm, bloembladen wit, zeer sterk; cup groenachtig geel, scherp rood gerand; de verscheidenheid is uit zaad gewonnen en in dit jaar in den handel. (Getuigschrift van Verdienste der R. H. S. 15 April 1913).

Narcissus Barri St. Olaf, als nieuwe verscheidenheid ingezonden door de N.V. v/h Gebrs. de Graaif te Leiden.

Kleur der bloembladen sneeuwwit, met wijd openstaande platte ivoorwitte cup, de verscheidenheid is uit zaad gewonnen en in dit jaar in den handel. (Getuigschrift van Verdienste der R. H. S. te Londen 15 April 1913).

Narcissus White Grace als nieuwe verscheidenheid ingezonden door den Heer J. Kouwenhoven te Warmond. Bloemdek en trompet wit; de verscheidenheid is door den inzender uit zaad gewonnen en nog niet in den handel.

Narcissus polyanthus Soleil brillant als nieuwe verscheidenheid ingezonden door den Heer G. van der Weyden Jobzoon te Noord wijk.

Bloembladen donker goudgeel, cup oranje; de verscheidenheid was door den inzender ingezonden onder No. 334, door hem uit zaad gewonnen en nog niet in den handel. De commissie kende dit getuigschrift toe op grond van de grootte en de fraaie kleur der bloem.

Het Diploma voor Zilveren Vergulden Medaille werd toegekend aan:

Eene verzameling van 100 Narcissen verscheidenheden ter opluistering ingezonden door de N.V. v/h Gebrs. de Graaff te Leiden.

Het Diploma voor Zilveren Medaille werd toegekend aan:

Eene verzameling van Narcissen-zaailingen ter opluistering ingezonden door de firma E. H. Krelage & Zoon te Haarlem.

Bloemenkeuring gehouden op Maandag 28 April 1913.

Getuigschriften van Verdienste werden toegekend aan: Narcissussulphureus plenus grandiflora erecta als nieuwe verscheidenheid ingezonden door den Heer G. Eckhardt te Heemskerk. Kleur wit met geel in ’t midden, dubbel; de verscheidenheid is gevonden in Narcissus Sulphur Phoenix, en van krachtigen groei.

B.V.T. Pectch Blossom als weinig bekende verscheidenheid ingezonden door de Heeren C. P. Huijg te Sassenheim en N. J. Dullemans te Wijk aan Duin. Kleur donkerrose, de verscheidenheid is verloopen uit D.V.T. Murillo en reeds in den handel.

B.V.T. Couronne d’orange, als weinig bekende verscheidenheid ingezonden door den Heer C. J. Kieft te Limmen. Kleur oranje, de verscheidenheid is bij den inzender verloopen uit D.V.T._ Couronne d’or en nog niet in den handel.

B.V.T. Oranje Imperator, als nieuwe verscheidenheid ingezonden door de firma Gebrs. Tromp te Lisse.

Kleur bruinachlsig oranjerood, is bij den inzender verloopen uit D.V.T. Imperator rubrorum, heeft daarvan de eigenaardige kenmerken en is nog niet in den handel. ■ E. V. T. Gele Valk, als weinig bekende verscheidenheid ingezonden door den Heer J. B. Meskers te Lisse.

Kleur geel.

Eene verzameling Narcissen-zaailingen en nieuwere verscheidenheden, ter opluistering ingezonden door de firma E. 11. Krelage & Zoon te Haarlem.

Eene verzameling Narcissen-zacdlingen ter opluistering ingezonden door de firma J. T. Kouwenhoven te Warmond. Eene verzameling Earcissen en Tidpen-species ter opluistering ingezonden door de firma C. G. van Tubbergen Jr. te Haarlem.

Weekbl. v. Bloenibollencidtuur.

Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Vaste Keurings commissie.

Plantenkeuring en Plantenbeurs op Woensdag 21 Mei a.s., des voormiddags om 12 uur, in Bellevue, Leidschekade te Amsterdam, in een der zalen der Amsterdamsche tentoonstelling.

De planten blijven ook den 22sten Mei op de tentoonstelling, maar zullen dien dag door de zorg der tentoonstellingscommissie teruggezonden worden. De keuring van nieuwigheden, zeldzame of min bekende planten, keurcollecties enz., geschiedt kosteloos voor de leden der Maatschappij en hare samenwerkende vereenigingen. Niet-aangeslotenen moeten voor elke beoordeeling vooraf een bedrag van vijf gulden storten. Voor belangrijke inzendingen zijn eenige medailles beschikbaar.

Op de Plantenbeurs kunnen slechts leden der Maatschappij inzenden, terwijl gelegenheid tot verkoop alleen voor dén handel is opengesteld. Ingezonden kunnen worden handelscollecties, kweekproeven, monsters, enz. Voorde schoonste collecties zijn beschikbaar: een Vergidd Zilveren en een Zilveren Medaille, terwijl aan planten of verzamelingen van planten, die door goede cultuur uitmunten, een Getuigschrift voor cultuur kan worden uitgereikt.

Zij, die planten of bloemen aan de vaste Keuringscommissie wenschen in te zenden, worden verzocht daarvan zoo tijdig mogelijk mededeeling te doen aan den ondergeteekende te Amsterdam, Ceintuurbaan 390. De inzendingen zelve moeten op den dag der keuring voor 11V3 uur in het lokaal aanwezig zijn; inzendingen uit het Noorden des lands, welke vooraf zijn opgegeven, kunnen nog tot 12V., uur worden aangeboden. De leden der Maatschappij kunnen het ingezondene van 2 tot 4 uur kosteloos bezichtigen.

Be Secretaris,

J. H. Kaüffmann.

Vereenigingsleven.

Jaarverslag van den Bond van Bloembollenhandelaren over 1912.

In het afgeloopen jaar is weder eene vermeerdering van het aantal groepsleden te constateeren, daar 1 Januari van 1912 met 296 groepsleden is aangevangen en dit jaar met 322 groepsleden kon worden afgesloten; eene vermeerdering dus van 26 groepsleden. In 1912 bedankten 10 groepsleden, vertegenwoordigende