met aan banden wilden leggen,” die gaarne een lief gezigtje zien en gansch niet afkeerig zijn van de vrouwelijke sekse, maar die alleen beschouwen als eender middelen om het leven te veraangenamen, om voldoening te schenken aan hunne dierlijke begeerten : zich aan zulk eene vrouw te verbinden en dan als vader aan ’t hoofd te moeten slaan van een gezin, welk eene dwaasheid 1 Men offert er waarachtig al zijne vrijheid, al zijn gemak aan op! Neen, dan liever ’s middags rustig zijn fleschje Bourgogne gedronken aan de table d’hóte en daarna in de sociëteit met zijne vrienden pleizierig een partijtje gemaakt, dat is nog te doen. Laat ieder hier voor zich zelf zorgen, men is hier immers om het leven te genieten, maar vrouw en kinderen, maar een huishonden, brr! ’t is om iemand een rilling op het lijf te jagen.

Wacht slechts gij ongevoelige oude jongeheer, gij ijskoude egoïst, wacht slechts en de tijd zal u eenstot andere gedachte brengen. Eens, in uw ouderdom, als ge gebrekkig en hulpbehoevend zult geworden zijn, zal het beklemmend gevoel van eenzaamheid de ijskorst om uw hart wel ontdooijen, en alles rondom u zal het u als met een spottenden lach toeroepen : gij zijt alleen!

Gij hebt bij een uwer vrienden (want ge zult toch wel getrouwde vrienden hebben) de zilveren bruiloft medegevierd. Wat heerschte daar eene gulle, ongedwongene vrolijkheid ! Welk een blos van rein genoegen , van innige levenslust lag er op het gelaat van dat eerwaardige bruidspaar; hoe drongen kinderen en kindskinderen zich alsem